Puchar Sześciu Narodów na start. Transmisje w Canal+ Sport 2 HD

Zgodnie z tradycją początek lutego to termin rozpoczęcia się najstarszego turnieju rugby na świecie czyli Pucharu Sześciu Narodów. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć w kanałach platformy NC+. Transmisje z pierwszej kolejki już w ten weekend w Canal+ Sport 2 HD.  […]

Zgodnie z tradycją początek lutego to termin rozpoczęcia się najstarszego turnieju rugby na świecie czyli Pucharu Sześciu Narodów. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć w kanałach platformy NC+. Transmisje z pierwszej kolejki już w ten weekend w Canal+ Sport 2 HD. 

Tradycja rozgrywania Pucharu sięga aż 1882 roku. Początkowo w turnieju brały udział tylko cztery reprezentacje: Anglia, Szkocja, Irlandia i Walia. Jednak z biegiem lat turniej się rozwijał. W 1910 r. do turnieju dołączyła Francja a w 2000 r. Włochy. W takiej formule turniej toczy się do dnia dzisiejszego.

Tegoroczna edycja przynosi jednak sporo zmian. Organizatorzy postanowili wprowadzić testowo nowy system punktacji P6N. Od tego roku każda z drużyn która w meczu zdobędzie co najmniej cztery przyłożenia otrzyma jeden dodatkowy punkt do zwycięstwa. Podobnie rzecz się ma w przypadku drużyny przegranej, która ulegnie przeciwnikowi różnicą nie większą niż 7 punktów. Z kolei za wygranie Wielkiego Szlema – czyli wszystkich pięciu potyczek drużyna otrzyma na koniec turnieju 3 dodatkowe punkty.

Obrońcą trofeum i największym faworytem jest reprezentacja Anglii, jej największym rywalem będzie reprezentacja Francji, która w listopadowych test meczach prezentowała się bardzo dobrze. Jednak w rugby nie można skreślać nikogo. W walce do samego końca powinni liczyć się także Irlandia czy Walia. Za czarnego konia eksperci uważają reprezentację Szkocji, która z roku na rok jest coraz silniejsza. Urwać punty najlepszym taki właśnie cel postawił sobie najmłodszy uczestnik turnieju czyli Włosi. Już w pierwszej kolejce czeka na nas prawdziwy hit. Dwaj najwięksi rywale do końcowego triumfu czyli Anglia i Francja, staną na przeciw siebie na Twickenham w Londynie. W pozostałych meczach Szkocja podejmie u siebie Irlandię a Włochy będą gościć Walijczyków.

Mecze rugby na platformie nc+ komentują dobrze znani widzom tego sportu: Robert Małolepszy, Andrzej Kopyt i Krzysztof Serafin

pasek2

 SOBOTA – 4 LUTEGO 2017

15:25 Puchar Sześciu Narodów 2017: SZKOCJA – IRLANDIA na żywo


17:40 Puchar Sześciu Narodów 2017: ANGLIA – FRANCJA na żywo

NIEDZIELA – 5 LUTEGO 2017

14:55 Puchar Sześciu Narodów 2017: WŁOCHY – WALIA na żywo

pasek2

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam