Puchar Włoch w TVP

Włoska piłka zagości na antenie telewizji publicznej. Przez najbliższe trzy sezony mecze Coppa Italia będą bowiem transmitowane w kanale TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej. Puchar Włoch to rozgrywki z ogromną tradycją. Pierwsza edycja została rozegrana już w 1922 […]

Włoska piłka zagości na antenie telewizji publicznej. Przez najbliższe trzy sezony mecze Coppa Italia będą bowiem transmitowane w kanale TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Puchar Włoch to rozgrywki z ogromną tradycją. Pierwsza edycja została rozegrana już w 1922 roku. Najczęściej puchar podnosili piłkarze Juventusu, którzy aż 13-krotnie docierali do finału i go wygrywali. Ostatnie lata to również dominacja Starej Damy, która od 2015 roku nieprzerwanie triumfuje w Coppa Italia.

Oglądanie tych rozgrywek na antenie TVP Sport będzie jednocześnie okazją do śledzenia poczynań wielu Polaków. Aktualnie w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje aż 16 biało-czerwonych. Do tej grupy zaliczają się między innymi Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik z Napoli, Wojciech Szczęsny z Juventusu, Krzysztof Piątek z Genoi, czy trójka z Sampdorii – Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki.

Aktualnie rywalizacja w Pucharze Włoch zatrzymała się na czwartej rundzie. Osiem czołowych klubów Serie A (Milan, Napoli, Lazio, Inter, Fiorentina, Roma, Juventus, Atalanta) oczekuje już w 1/8 na rywali, którzy na początku grudnia powalczą o awans.

Plan transmisji czwartej rundy Pucharu Włoch:
Wtorek, 4 grudnia:
Bologna – Crotone
Sampdoria – SPAL

Środa, 5 grudnia:
Sassuolo – Catania
Chievo – Cagliari

Czwartek, 6 grudnia:
Genoa – Virtus Entella

About Jakub Telecki