Pucharowe granie w Polsce i Niemczech. Piłka ręczna w TVP Sport i Sportklubie

W najbliższy weekend czeka nas pucharowe granie w Polsce i Niemczech. W Płocku odbędzie się drugi półfinał, a w Hamburgu turniej Final Four. Transmisje w TVP Sport i Sportklubie. Na swojego rywala w finale Pucharu Polski czeka PGE Vive Kielce. Wyłoni […]

W najbliższy weekend czeka nas pucharowe granie w Polsce i Niemczech. W Płocku odbędzie się drugi półfinał, a w Hamburgu turniej Final Four. Transmisje w TVP Sport i Sportklubie.

Na swojego rywala w finale Pucharu Polski czeka PGE Vive Kielce. Wyłoni go sobotnie starcie pomiędzy Orlenem Wisłą PłockAzotami Puławy. Obie drużyny w tym tygodniu zakończyły rozgrywki fazy zasadniczej w PGNiG Superlidze i zdecydowanie bardziej zadowoleni mogą być w Płocku. Wisła zajęła 2. miejsce z wyraźną, 9-punktową stratą do Vive, ale też taką samą przewagą nad Górnikiem Zabrze. Azoty niemal do końca biły się o 5. miejsce z MMTS-em Kwidzyn, co ostatecznie zakończyło się ich sukcesem. Dla obu ekip będzie to dopiero drugie spotkanie w tegorocznej edycji rozgrywek, ponieważ startowały od ćwierćfinałów. Azoty pewnie pokonały Energę Wybrzeże Gdańsk 37:28, a Wisła wyeliminowała rezerwy… Azotów Puławy, wygrywając 38:21.

W sobotę i niedzielę w Hamburgu odbędzie się turniej Final Four Pucharu Niemiec. W turnieju zabraknie m.in. Mistrza Niemiec i aktualnego lidera Bundesligi – Flensburg-Handewitt. Zagrają za to TSV Hannover Burgdorf, który zmierzy w półfinale z SC Magdeburg oraz THW Kiel, które o finał powalczy z Fuchse Berlin. Faworytami spotkań półfinałowych są zespoły z Magdeburga i Kilonii, które spisują się zdecydowanie lepiej od swoich rywali w rozgrywkach ligowych, choć jak wiadomo – puchar rządzi się swoimi prawami. Duża niespodzianką jest obecność w turnieju finałowym ekipy z Hannoveru, która w lidze zajmuje dopiero 13. miejsce, choć przed rokiem znaleźli się w finale Pucharu Niemiec. Tytułu na pewno nie obroni Rhein Neckar Lowen, które musiało uznać wyższość Fuchse Berlin w tegorocznym ćwierćfinale.

SOBOTA – 6 KWIETNIA 2019

14:35 Puchar Polski – 1/2 Finału: WSTĘP DO MECZU na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

14:55 
Puchar Polski – 1/2 Finału: ORLEN WISŁA PŁOCK – KS AZOTY PUŁAWY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

15:50 
DHB Pokal – 1/2 Finału: TSV HANNOVER BURGDORF-  SC MAGDEBURG na żywo


20:00 
DHB Pokal – 1/2 Finału: THW KIEL – FUCHSE BERLIN 

NIEDZIELA – 7 KWIETNIA 2019

15:10 DHB Pokal –  Finał: ??? – ??? na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)