Rewanże półfinałów Ligi Europy w TV

Dzisiejszy wieczór, to nie lada gratka, dla każdego konesera futbolu. Nadchodzą bowiem, rewanżowe pojedynki drugiej najmocniejszej międzynarodowej ligi, czyli po prostu Ligi Europy.  Pierwszy pojedynek pomiędzy Arsenalem, a Atletico upłynął z dużym niedosytem dla Anglików. Kiedy Sime Vrsaljko otrzymał drugą żółtą kartkę […]
Dzisiejszy wieczór, to nie lada gratka, dla każdego konesera futbolu. Nadchodzą bowiem, rewanżowe pojedynki drugiej najmocniejszej międzynarodowej ligi, czyli po prostu Ligi Europy. 

Pierwszy pojedynek pomiędzy Arsenalem, a Atletico upłynął z dużym niedosytem dla Anglików. Kiedy Sime Vrsaljko otrzymał drugą żółtą kartkę w 9 minucie, stało się jasne, że stroną przeważającą muszą być Kanonierzy. Wiele sytuacji, ogromną przewaga w posiadaniu piłki, strzelony gol po męczarniach i… głupi błąd Kościelnego, skutkujący wyrównaniem. Tak w skrócie można przedstawić grę The Gunners. Atletico zagrało mądry futbol. Mogłoby się wydawać, że piłkarze Diego Simeone, nawet w 11-stu, nie zagraliby tak wyrachowanej piłki. W ostatnich spotkaniach Arsenal do końca walczył o punkty na Old Trafford, jednak nie wywiózł choćby oczka. Los Colchoneros natomiast, wygrali z Deportivo Alaves w swoim ulubionym stosunku – 1:0. To będzie wspaniałe widowisko, jednak to ekipa Diego Simeone będzie w tym starciu faworytem.

W drugim spotkaniu, Red Bull Salzburg podejmie u siebie Olympique Marsylia. W minionym tygodniu, Francuzi uporali się z przeciwnikami na Stade Velodrome, wygrywając 2:0. Posiadając takich graczy, jak Dimitri Payet, można być pewnym jakości w drugiej linii, co zaowocowało też w pierwszym spotkaniu. Choć z przebiegu meczu, goście zasługiwali na zdobycie bramki, to sztuka ta im się nie udała. Patrząc jednak przez pryzmat ich gry, straty są do odrobienia, zwłaszcza, że grają przed własną publicznością. Austriacy mają wszelkie argumenty ku temu, by pomścić u siebie zeszłoczwartkową porażkę i zameldować się w finale europejskich pucharów.

CZWARTEK – 5 MAJA 2018

20:30 Liga Europy UEFA – 1/2 finału: STUDIO na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Piotr Salak – Kamil Kosowski

20:45 
Liga Europy UEFA – 1/2 finału: WSTĘP DO MECZU na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

21:00 
Liga Europy UEFA – 1/2 finału: ATLETICO MADRYT – ARSENAL FC na żywo
Eurosport 1 HDCANAL+ Sport HDEurosport PlayerIpla
Komentarz w Canal+ Sport: Rafał Wolski – Tomasz Wieszczycki (z Madrytu)

21:05 
Liga Europy UEFA – 1/2 finału: FC SALZBURG – OLYMPIQUE MARSYLIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

23:05
Liga Europy UEFA – 1/2 finału: MAGAZYN SKRÓTÓW na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Piotr Salak – Kamil Kosowski

About Patryk Chudoba

Piłka kopana od małego,obecnie na poziomie 4 ligi. Pasjonuję się tym, dlatego też właśnie to czytasz. Zapraszam też na bloga. www.futboloweadoz.blogspot.com