Rewanże spotkań półfinałowych w 1. Lidze Żużla

Emocjonująco było zeszłego tygodnia na stadionach 1. Ligi Żużlowej. W obydwóch parach wynik był sklejony i żadnej z drużyn nie udało wywalczyć się większej przewagi przed rewanżowymi spotkaniami play – off. Nadchodzi zatem czas pierwszych rozstrzygnięć. Zwycięzcy nadchodzących dwumeczów spotkają […]

Emocjonująco było zeszłego tygodnia na stadionach 1. Ligi Żużlowej. W obydwóch parach wynik był sklejony i żadnej z drużyn nie udało wywalczyć się większej przewagi przed rewanżowymi spotkaniami play – off. Nadchodzi zatem czas pierwszych rozstrzygnięć. Zwycięzcy nadchodzących dwumeczów spotkają się ze sobą we walce, której stawką będzie awans do Ekstraligi. Motywacja zatem jest ogromna.

Chociaż Lokomotiv nadal jest w grze to zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka ich w nadchodzącej serii. Wystarczy wspomnieć wynik z 10. kolejki aby uświadomić sobie, że na torze rywala ciężko będzie odrobić stratę z pierwszego spotkania. To są jednak play – offy. Motor Lublin przed tą fazą gier nie rozpieszczał swoją jazdą kibiców. Dopadł ich chwilowy kryzys formy, który patrząc na ostatni ich występ chyba ich odpuścił. Meczem u siebie będą chcieli, bez zbędnej dramaturgii dopełnić formalności choć rywala lekceważyć na pewno nie zamierzają.

Gniezno podobnie jak Lokomotiv znajduje się w trudnym położeniu. Na swoim torze zdołał ledwie zremisować z Rybnikiem. Znów analogicznie układa się sytuacja w obozie „Startowców” co Łotyszy. Mecz w rundzie zasadniczej z 6. kolejki obnażył słabości zawodników z Wielkopolski. Choć każdy potwierdza, że play – offy to zupełnie inna bajka to jak na razie wyniki i forma z rundy zasadniczej odzwierciedlają rezultaty z pierwszych spotkań tych drużyn. Miejmy nadzieję, że analogia w tym właśnie momencie się zakończył, bo gdyby i tu potwierdziły się wysokie wygrane drużyn gospodarzy to czeka nas bardzo jednostronna i nudna seria rewanżowa.

SOBOTA – 8 WRZEŚNIA 2018

16:00 Nice 1. liga żużlowa – PLAY – OFF: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

16:15 Nice 1. liga żużlowa – play-off: SPEED CAR MOTOR LUBLIN – LOKOMOTIV DAUGAVPILS  na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 9 WRZEŚNIA 2018

14:30 Nice 1. liga żużlowa – play-off: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla

14:40 Nice 1. liga żużlowa – play-off: ROW RYBNIK – CAR GWARANT START GNIEZNO na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Michał Lewandowski