Rewanżowe starcia półfinałowe PGE Ekstraligi w nSport+ i Eleven Sports 2

Po pierwszych meczach półfinałowych bliżej walki o złoto są żużlowcy Fogo Unii Leszno i Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Włókniarz po pierwszym meczu już wie, że jedzie o honor i o jak najlepsze przygotowanie przed walką o brąz. Pierwszy pojedynek był do […]

Po pierwszych meczach półfinałowych bliżej walki o złoto są żużlowcy Fogo Unii Leszno i Stelmetu Falubazu Zielona Góra.

Włókniarz po pierwszym meczu już wie, że jedzie o honor i o jak najlepsze przygotowanie przed walką o brąz. Pierwszy pojedynek był do trzeciego biegu. W następnym biegach przyjezdni z Leszna odjechali gospodarzom na 14 punktów. Unia nie czuje się finalistom, ale taka wysoka wygrana na wyjeździe powoduje, że ten pojedynek będzie przygotowaniem przed szansą na kolejną obronę tytułu. Częstochowianie zawiedli swoją publiczność i pojechali tak jak jeździli przed przerwą wakacyjną. Liczył się jedynie kapitan Leon Madsen i nikt więcej. Na słowa uznania zasługuje również Paweł Przedpełski, który uzbierał 7 punktów. To dużo jeśli mówimy o zawodniku drugiej linii. Matej Zagar i Fredrik Lindgren zdobyli w sumie …. osiem punktów. To niewiele jeśli ci zawodnicy mieli być liderami Lwów. Tradycyjnie na torze w w Częstochowie dobrze zaprezentowali ze strony gości były ich zawodnik – Emif Sajfudinow oraz Piotr Pawlicki.

Falubaz  jedzie do Wrocławia z sześcioma punktami zaliczki. Trener Zielonogórzan przed spotkaniem liczył na trójkę liderów. Starcie pokazało, że zarówno Martin Vaculik, Michael Jepsen Jensen jak i Patryk Dudek podołali zadaniu i zapisali na swoim koncie dwucyfrowe dorobki punktowe. Na duże pochwali zasługuje Martin Smoliński – autor czterech punktów. Po stronie Sparty nie można mieć pretensji jedynie do Taia Woffindena. Reszta pojechała przeciętnie. Zawiódł zwłaszcza Maciej Janowski oraz fenomenalny w ostatnich meczach Maksym Drabik. Bez ich większej zdobyczy punktowej ciężko będzie liczyć Wrocławianom na awans do finału.

CZWARTEK – 5 WRZEŚNIA 2019

18:30 PGE Ekstraliga: ZAPOWIEDŹ KOLEJKI na żywo


20:30 PGE Ekstraliga: SPEEDWAY+

NIEDZIELA – 8 WRZEŚNIA 2019

16:15 PGE Ekstraliga – półfinał: STUDIO na żywo

Studio: Anita Mazur


16:30 PGE Ekstraliga – półfinał: FOGO UNIA LESZNO – FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo

Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut, Reporter: Marcin Kuźbicki


19:00 PGE Ekstraliga – półfinał: STUDIO na żywo

Studio: Michał Łopaciński, Grzegorz Zengota

19:30 PGE Ekstraliga – półfinał: BETARD SPARTA WROCŁAW – STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo

Komentatorzy: Tomasz Dryła, Piotr Świderski, Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Łukasz Benz

20:45 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo

PONIEDZIAŁEK – 9 WRZEŚNIA 2019

20:00 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak