Rostelecom Cup 2020 na sportowych antenach Polsatu i w Eurosport Playerze

Cykl ISU Grand Prix 2020 w łyżwiarstwie figurowym odbywa się z problemami, ale udaje się go przeprowadzać w okrojonej formie. Transmisje z zawodów w Moskwie pokażą Eurosport Player oraz Polsat na swoich sportowych antenach. Rostelecom Cup, podobnie jak Skate America […]

Cykl ISU Grand Prix 2020 w łyżwiarstwie figurowym odbywa się z problemami, ale udaje się go przeprowadzać w okrojonej formie. Transmisje z zawodów w Moskwie pokażą Eurosport Player oraz Polsat na swoich sportowych antenach.

Rostelecom Cup, podobnie jak Skate America i Cup of China, rozgrywany będzie w obsadzie krajowej (włączając też trenujących w Rosji reprezentantów innych państw). W tym przypadku jednak możemy mówić o wyższym poziomie, niż w poprzednich zawodach – mowa bowiem o kraju, którego przedstawiciele zdobył pięć z dwunastu medali na ostatnich mistrzostwach świata i aż dziesięć na mistrzostwach Europy.

Na szczególną uwagę zasługuje konkurencja solistek, gdzie pomimo zawieszenia kariery przez mistrzynię olimpijską, Alinę Zagitową, zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd – Alona Kostrona, Anna Szczerbakowa i Aleksandra Trusowa, zawodniczki z roczników 2003-2004, przez dwa sezony dzieliły między siebie trofea w zawodach juniorskich, a w ubiegłym „zawłaszczyły sobie” podia finału ISU Grand Prix oraz mistrzostw Rosji i Europy, w czym jednak częściowo pomogło im wycofanie się z krajowego czempionatu Jewgieniji Miedwiediewej, w którym po programie krótkim pomimo uszkodzonego buta łyżwy zajmowała piąte miejsce. Dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej, która w czwartek skończy 21 lat, nie zobaczymy jednak na lodzie z powodu kontuzji pleców.

Zabraknie również par sportowych Jewgienija Tarasowa /Władimir Morozow, Darja Pawluczenko/Denis Chodykin oraz tanecznej Aleksandra Stiepanowa/Iwan Bukin. Na starcie staną jednak aktualni mistrzowie Europy w tych konkurencjach – Aleksandra Bojkowa i Dmitrij Kozłowskij oraz Wiktorija Sincyna i Nikołaj Kacałapow, a także najlepszy solista mistrzostw w Grazu, Dmitrij Alijew. Poza gospodarzami na liście startowej widnieją zawodnicy reprezentujący Armenię, Azerbejdżan, Białoruś, Estonię, Gruzję, Litwę, Ukrainę oraz jedyny w tym zestawieniu kraj, który nie wchodził w skład ZSRR – Węgry.

PIĄTEK – 20 LISTOPADA 2020

11:30 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja PROGRAM KRÓTKI SOLISTÓW
Polsat Sport HDIpla

13:30 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja TANIEC RYTMICZNY
Polsat Sport HDIpla

15:00 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja CEREMONIA OTWARCIA
Ipla

16:00 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja PROGRAM KRÓTKI PAR SPORTOWYCH
Ipla

17:25 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja PROGRAM KRÓTKI SOLISTEK
Ipla

SOBOTA – 21 LISTOPADA 2020

11:30 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja PROGRAM DOWOLNY SOLISTÓW
Ipla

13:40 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja TANIEC DOWOLNY
Ipla

15:30 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja PROGRAM DOWOLNY PAR SPORTOWYCH
Ipla

17:10 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja PROGRAM DOWOLNY SOLISTEK
Ipla

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

12:00 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja CEREMONIA DEKORACJI
Ipla

13:00 ISU Grand Prix — Rostelecom Cup, Moskwa, Rosja GALA MISTRZÓW
Ipla

About Wojciech Nowakowski