Rozpoczęcie sezonu narciarstwa alpejskiego na antenie Eurosportu 1

Pora zainaugurować sezon zimowy. Tradycyjnie, pod koniec października na trasy Pucharu Świata wyruszają narciarze alpejscy. Ich pierwsze zmagania odbędą się w Sölden. Alpejski sezon zainaugurują panie, które już w sobotę walczyć będą o punkty Pucharu Świata. Pierwszą konkurencją będzie slalom gigant. […]

Pora zainaugurować sezon zimowy. Tradycyjnie, pod koniec października na trasy Pucharu Świata wyruszają narciarze alpejscy. Ich pierwsze zmagania odbędą się w Sölden.

Alpejski sezon zainaugurują panie, które już w sobotę walczyć będą o punkty Pucharu Świata. Pierwszą konkurencją będzie slalom gigant. Arena zmagań to dobrze znany kurort w Sölden, gdzie już po raz 22. odbędą się pucharowe zmagania. Sezon rozpoczyna się właśnie tam od 2000 roku, z małą przerwą na 2006 rok, kiedy to pogoda zmusiła organizatorów na przenosiny do Levi. W rywalizacji pań po raz kolejny faworytką jest Mikaela Shiffrin. Ubiegły sezon to pasmo zwycięstw Amerykanki i wydaje się, że podobnie może być także teraz. Rywalki jednak nie zamierzają odpuszczać. Groźne powinny być Petra Vlhova, Wendy Holdener, czy też Viktoria Rebensburg. Jednym słowem, emocji nie powinno zabraknąć.

W niedzielę do rywalizacji przystąpią mężczyźni. W stawce będzie brakowało jednego zawodnika, który w poprzednich latach był gwarantem dużych emocji. To oczywiście Marcel Hirscher, który postanowił zakończyć swoją bogatą w sukcesy karierę. Stawka powinna zatem być bardzo wyrównana. Będzie brakowało bowiem zdecydowanego dominatora, który niejednokrotnie już przed startem zawodów sprawiał, że konkurenci mogli zapomnieć o zwycięstwie.

Niestety na trasie w Sölden nie zobaczymy reprezentantów Polski. Będzie to pierwszy taki przypadek od wielu lat. Nasza najlepsza zawodniczka, Maryna Gąsienica-Daniel zmaga się z kontuzją. Z kolei Michał Jasiczek, którego oglądaliśmy w poprzednim sezonie, zdecydował się nie uczestniczyć w zmaganiach na trudnej trasie gigantowej.

Cały nadchodzący sezon narciarstwa alpejskiego tradycyjnie będziemy mogli śledzić na antenach Eurosportu.

SOBOTA – 26 PAŹDZIERNIKA 2019

09:50 Puchar Świata, Soelden, Austria – Gigant Kobiet: 1. PRZEJAZD 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

12:50 Puchar Świata, Soelden, Austria – Gigant Kobiet: 2. PRZEJAZD 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla


NIEDZIELA – 27 PAŹDZIERNIKA 2019

09:50 Puchar Świata, Soelden, Austria – Gigant Mężczyzn: 1. PRZEJAZD 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

12:50 Puchar Świata, Soelden, Austria – Gigant Mężczyzn: 2. PRZEJAZD 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk