Rozpoczynamy austriacką część Turnieju Czterech Skoczni. Zawody w Innsbrucku na antenach TVP i Eurosportu

Turniej Czterech Skoczni przenosi się z Niemiec do Austrii. Po emocjonujących zmaganiach w Oberstdorfie i Ga-Pa, przyszedł czas na konkurs w Innsbrucku. Kto okaże się najlepszy na Bergisel? Reprezentacja Polski w dobrych humorach opuszcza Niemcy. Pierwszy konkurs w 2021 roku […]

Turniej Czterech Skoczni przenosi się z Niemiec do Austrii. Po emocjonujących zmaganiach w Oberstdorfie i Ga-Pa, przyszedł czas na konkurs w Innsbrucku. Kto okaże się najlepszy na Bergisel?

Reprezentacja Polski w dobrych humorach opuszcza Niemcy. Pierwszy konkurs w 2021 roku przyniósł sporo emocji, a co najważniejsze, po jego zakończeniu mogliśmy oglądać dwóch Polaków na podium. Dawid Kubacki w świetnym stylu rozpoczął nowy rok. Po rekordowym skoku na odległość 144. metrów nikt nie był w stanie przebić jego rezultatu. Znakomity skok w nowy rok przyniósł również spory awans w klasyfikacji turnieju. Z piętnastego miejsca zajmowanego po zmaganiach w Oberstdorfie, ubiegłoroczny zwycięzca prestiżowej imprezy przesunął się na czwartą pozycję. Tym samym zdecydowanie zmniejszył stratę do lidera, którym po dzisiejszym konkursie został Halvor Egner Granerud. Kubacki traci do niego 8,6 punktu. Zwycięstwo skoczka z Szaflar było jego piątym w karierze. Jednocześnie była to 90. polska wygrana w zawodach Pucharu Świata.

Na trzecim miejscu w klasyfikacji turnieju znajduje się Kamil Stoch tracący do lidera 6,7 punktu. Skoczek z Zębu w noworocznym konkursie zajął miejsce tuż poza podium. Do miejsca w czołowej trójce stracił zaledwie 0,4 punktu. O tyle wyższą notę uzyskał Piotr Żyła. Popularny wiewiór zanotował awans z ósmego miejsca. W czołowej dziesiątce konkursu znalazł się jeszcze Andrzej Stękała, który zawody zakończył na dziesiątej pozycji. Punkty w piątkowych zmaganiach zdobył także Klemens Murańka (23. miejsce). Nie udało się to Maciejowi Kotowi i Aleksandrowi Zniszczołowi.

Już dzień po zawodach w Ga-Pa odbędzie się kolejna rywalizacja. W sobotę skoczkowie wezmą udział w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w Innsbrucku. W polskiej kadrze nie dojdzie do żadnych zmian, wszyscy zawodnicy biorący udział w dotychczasowej fazie turnieju zaprezentują się także na Bergisel. Na obecną chwilę wygląda na to, że dwóch Polaków włączy się do walki o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Decydująca będzie oczywiście austriacka część imprezy. Przygotujmy się na duże emocje.

SOBOTA – 2 STYCZNIA 2021

12:45 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO 
*(również o 14:45)

Studio: Michał Korościel – Krzysztof Biegun, Jakub Kot
Reporter: Kacper Merk

13:30 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: KWALIFIKACJE 

Komentarz w Eurosporcie 1: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w Radio Gol 2: Maciej Piotrowski – Piotr Gułajewski


NIEDZIELA – 3 STYCZNIA 2021

12:20 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO 
*(również o 15:15)

Studio: Michał Korościel – Krzysztof Biegun, Jakub Kot
Reporter: Kacper Merk


12:30 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO 
*(od 13:15 również w TVP 1 HD, także o 16:05)

Studio: Maciej Kurzajewski – Kamil Wolnicki
Reporter: Filip Czyszanowski

13:30 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY 

Komentarz w Eurosporcie 1: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w TVP: Stanisław Snopek, Sebastian Szczęsny
Komentarz w Radio Gol 1: Kamil Wlazło – Mateusz Kirpsza

About Michał Winiarczyk