Roztrzygnięcia w Coppa Italia na antenie Sportklubu

Nie tylko w Polsce przyszedł czas na turniej finałowy w krajowym pucharze. Także we Włoszech w najbliższy weekend poznamy zdobywcę Coppa Italia. Półfinały i finał, które rozgrywane będą w bolońskiej PalaDozza, będzie można obejrzeć w Sportklubie. W pierwszej parze zmierzą […]

Nie tylko w Polsce przyszedł czas na turniej finałowy w krajowym pucharze. Także we Włoszech w najbliższy weekend poznamy zdobywcę Coppa Italia. Półfinały i finał, które rozgrywane będą w bolońskiej PalaDozza, będzie można obejrzeć w Sportklubie.

W pierwszej parze zmierzą się Cucine Lube Banca Marche Macerata z Sir Safety Perugia. Oznacza to, że Bartosz Kurek stanie na przeciw siatki swoim dwóm byłym klubowym kolegom, Aleksandarowi Atanasijeviciowi i Konstatninowi Cupkoviciowi. Oba zespoły dobrze radzą sobie w Serie A, zajmują odpowiednio 1. i 3. miejsce w tabeli. W tym sezonie Perugia zdołała już zwyciężyć z Maceratą. Zrobili to u siebie w rewanżowej kolejce ligowej.

Drugą parę utworzą Copra Elior Piacenza i obrońcy trofeum, Diatec Trentino, czyli 2. i 4. ekipa Serie A1. Także tutaj nie powinno zabraknąć emocji, gdyż i jedni i drudzy posiadają światowe gwiazdy siatkówki w swoich szeregach. Gdy kluby te mierzyły się ze sobą w fazie zasadniczej, gospodarze wygrywali 3:0. Tak więc neutralny teren powinien okazać się najbardziej obiektywnym weryfikatorem ich możliwości.

górny pasek

SOBOTA – 8 MARCA 2014

22:00 Coppa Italia – 1/2 finału: CUCINE LUBE BANCA MARCHE MACERATA – SIR SAFETY PERUGIA 
Sportklub 

pasek

NIEDZIELA – 9 MARCA 2014

14:30 Coppa Italia – 1/2 finału: COPRA ELIOR PIACENZA – DIATEC TRENTINO 
Sportklub
pasek
17:30
 
Coppa Italia: FINAŁ na żywo
Sportklub
górny pasek

 

About Krzysztof Sędzicki