Saneczkarski Puchar Świata i mistrzostwa Europy w Eurosporcie

Podobnie jak bobsleiści i skeletoniści, tak i saneczkarze w tym tygodniu rozegrają swoje mistrzostwa Europy. Zawody odbywające się równolegle z Pucharem Świata w Siguldzie pokaże Eurosport. Dotychczasowe zawody Pucharu Świata upłynęły pod znakiem niemieckiej dominacji – Felix Loch w ubiegły […]

Podobnie jak bobsleiści i skeletoniści, tak i saneczkarze w tym tygodniu rozegrają swoje mistrzostwa Europy. Zawody odbywające się równolegle z Pucharem Świata w Siguldzie pokaże Eurosport.

Dotychczasowe zawody Pucharu Świata upłynęły pod znakiem niemieckiej dominacji – Felix Loch w ubiegły weekend w Königssee potwierdził to, zgarniając szóste zwycięstwo w sezonie (tylko w sprincie w Winterbergu lepszy od niego był Max Langenhan), a u pań po raz piąty dublet zaliczyły Julia Taubitz i Natalie Geisenberger. Ponadto na najwyższy stopień podium nie mogą powrócić Thomas Steu i Lorenz Koller – Austriacy byli trzeci za niemieckimi dwójkami Eggert/Benecken i Wendl/Artl.

To każe spodziewać się, że po rozczarowujących dla Niemców ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Lillehammer (tylko jeden medal – srebro Julii Taubitz) w Siguldzie celować będą w jak największy dorobek medalowy. Nadzieją dla rywali jest fakt, że tydzień temu w Königssee przegrali oni rywalizację drużynową – wyprzedzili ich Austriacy. Paradoksalnie, przy dominacji Locha w męskich jedynkach, to właśnie ta konkurencja jest najbardziej zaciętą – za jego plecami bowiem skład podium najczęściej się zmienia. Włoski duet kuzynów Fischnallerów, reprezentanci wspomnianej Austrii czy też i nie zawsze pojawiający się na podium rodacy Langenhan i Ludwig to z pewnością tylko część tych, którzy powalczą o medale na Łotwie.

Polacy na po dość niespodziewanym podium w Oberhofie nie potwierdzili medalowych aspiracji w sztafecie, zajmując w Königssee siódme miejsce. Taki wynik jednak z pewnością ucieszyłby ich także w Siguldzie, a przy odrobinie szczęścia moglibyśmy liczyć na walkę o nieco wyższe pozycje.

SOBOTA – 9 STYCZNIA 2021

18:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 1. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN
Eurosport Player

19:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 2. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN
Eurosport Player

NIEDZIELA – 10 STYCZNIA 2021

19:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 1. ŚLIZG JEDYNEK KOBIET
Eurosport Player

19:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa: 2. ŚLIZG JEDYNEK KOBIET
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski