Saneczkarski Puchar Świata w Eurosporcie 2

Po raz drugi w tym sezonie saneczkarski Puchar Świata zawita do Oberhofu. Zawody w ten weekend pokaże Eurosport. W przeciwieństwie do grudniowej rywalizacji na tym torze, nie zostanie rozegrana rywalizacja sztafet, w której Polacy zajęli historyczne trzecie miejsce. Dla gospodarzy […]

Po raz drugi w tym sezonie saneczkarski Puchar Świata zawita do Oberhofu. Zawody w ten weekend pokaże Eurosport.

W przeciwieństwie do grudniowej rywalizacji na tym torze, nie zostanie rozegrana rywalizacja sztafet, w której Polacy zajęli historyczne trzecie miejsce. Dla gospodarzy zawody w Oberhofie będą okazją do zrekompensowania sobie niezbyt udanych mistrzostw Europy w Siguldzie – wprawdzie Felix Loch i Johannes Lechner zanotowali dublet w męskich jedynkach, jednak zarówno w żeńskich, gdzie srebro zdobyła Natalie Geisenberger, jak i w dwójkach, gdzie drudzy byli Tobias Wendl i Tobias Artl, a także w rywalizacji drużynowej, w której stanęli na najniższym stopniu podium, oczekiwali dużo więcej.

Polscy kibice z pewnością skupią się na występie Wojciecha Chmielewskiego i Jakub Kowalewskiego – forma naszej najlepszej dwójki rośnie i w Siguldzie po raz pierwszy w tym sezonie uplasowali się w czołowej dziesiątce. Powtórka tego wyniku w Oberhofie byłaby dobrym zwiastunem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Königssee.

SOBOTA – 16 STYCZNIA 2021

10:50 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: 2. ŚLIZG MĘŻCZYZN
Eurosport Player

17:30 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: 2. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN
Eurosport Player

NIEDZIELA – 17 STYCZNIA 2021

10:05 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: 1. ŚLIZG KOBIET 
Eurosport Player

11:25 Puchar Świata, Oberhof, Niemcy: 2. ŚLIZG KOBIET 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski