Saneczkarski Puchar Świata w Eurosporcie

Ostatnie przed mistrzostwami świata zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie odbędą się w Igls. Rywalizację transmitować będzie Eurosport. Na tor pod Innsbruckiem gospodarze przyjeżdżają z nadzieją na powtórzenie wyniku sprzed tygodnia z Oberhofu, gdzie Jonas Müller i David Gleischer znaleźli się […]

Ostatnie przed mistrzostwami świata zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie odbędą się w Igls. Rywalizację transmitować będzie Eurosport.

Na tor pod Innsbruckiem gospodarze przyjeżdżają z nadzieją na powtórzenie wyniku sprzed tygodnia z Oberhofu, gdzie Jonas Müller i David Gleischer znaleźli się na podium obok Felixa Locha, Madeleine Egle przegrała jedynie z Natalie Geisenberger, a Lorenz Koller i Thomas Steu zwyciężyli w dwójkach po raz pierwszy od grudniowej rywalizacji w Altenbergu. W Igls po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym i ostatni w sezonie rozegrana zostanie też rywalizacja sprinterska, w której jednak czołowe pozycje zajmują ci sami zawodnicy, co na „klasycznym” dystansie.

Polacy ponownie o prawo startu w weekend walczyć będą w piątkowym Pucharze Narodów. Oprócz regularnie startujących w dwójkach Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego w dwójkach zaprezentują się Jakub i Mateusz Karasiowie, natomiast do Klaudii Domaradzkiej i Natalii Jamróz w żeńskiej stawce dołączy Anna Bryk. W męskich jedynkach z kolei powalczą Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski.

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

09:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN
Eurosport Player

16:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN
Eurosport Player

17:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. ŚLIZG MĘŻCZYZN
Eurosport Player

17:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. ŚLIZG MĘŻCZYZN
Eurosport Player

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

14:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. ŚLIZG KOBIET
Eurosport Player

14:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. ŚLIZG KOBIET
Eurosport Player

15:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: SPRINT 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski