Siatkarska Coppa Italia: decydujące mecze na antenie Sportklubu

W najbliższy weekend na kibiców czeka spora dawka dobrej siatkówki. Przed nami finałowy turniej Pucharu Włoch – w sobotę rozegrane zostaną półfinały, zaś w niedzielę finał. DIATEC TRENTINO – SIR SAFETY PERUGIA W pierwszym półfinałowym pojedynku siatkarskiego Coppa Italia dojdzie do […]

W najbliższy weekend na kibiców czeka spora dawka dobrej siatkówki. Przed nami finałowy turniej Pucharu Włoch – w sobotę rozegrane zostaną półfinały, zaś w niedzielę finał.

DIATEC TRENTINO – SIR SAFETY PERUGIA
W pierwszym półfinałowym pojedynku siatkarskiego Coppa Italia dojdzie do arcyciekawego spotkania pomiędzy Trentino, a Perugią. Goście z Perugii to ubiegłoroczny finalista Coppa Italia. Obecnie w lidze jest na czwartej pozycji ze stratą 5 punktów do lidera. Dodatkowo jest liderem swojej grupy w Lidze Mistrzów. A liderem Serie A jest jej Trentino.  Zawodnicy z Trydentu w lidze przegrali tylko jeden mecz. W ćwierćfinale Coppa Italia rozprawili się nie bez kłopotów ze zwycięzcą poprzedniej edycji Pucharu Piacenzą 3-2.

MODENA VOLLEY – LUBE BANCA MARCHE MACERATA
W kolejnym półfinale zapowiada się jeszcze ciekawsze widowisko. Na parkiecie w Modenie zobaczymy dwie drużyny z „czuba” tabeli. Modena , wicelider tabeli zmierzy się z trzecią drużyną Maceratą. Modena  w tej edycji Serie A zdobyła 33 punkty  i ustępuje miejsca tylko Trentino z lepszym bilansem setów.  Klub Bartosza Kurka Macerata zdobył tych punktów 28 jednak już w tym sezonie zdobyli Superpuchar Włoch i ambicje na pewno na tym się nie kończą. W ćwierćfinałach pokonali oni bez problemu po 3-0 odpowiednio Ravennę i Latinę.

SOBOTA – 10 STYCZNIA 2015

16:00 Coppa Italia – 1/2 finału: DIATEC TRENTINO – SIR SAFETY PERUGIA na żywo
Sportklub

23:15 Coppa Italia – 1/2 finału: MODENA VOLLEY – LUBE BANCA MARCHE MACERATA premiera.200
Sportklub

NIEDZIELA – 11 STYCZNIA 2015

17:00 Coppa Italia – FINAŁ: ??? – ??? na żywo
Sportklub

Przygotowali: Grzegorz Rekiel i Krzysztof Wilkosz

About REDAKCJA