Siódma kolejka Liqui Moly Bundesligi w nSport+ i Sportklubie

Podczas gdy w Polsce będziemy obchodzić 102. rocznicę odzyskania niepodległości, za naszą zachodnią granicą do gry po przerwie reprezentacyjnej powróci ligowy szczypiorniak. Mecze 7. kolejki Bundesligi pokażą nSport+ i Sportklub. W środę obie stacje równocześnie pokażą starcie SC Magdeburg z […]

Podczas gdy w Polsce będziemy obchodzić 102. rocznicę odzyskania niepodległości, za naszą zachodnią granicą do gry po przerwie reprezentacyjnej powróci ligowy szczypiorniak. Mecze 7. kolejki Bundesligi pokażą nSport+ i Sportklub.

W środę obie stacje równocześnie pokażą starcie SC Magdeburg z Rhein-Neckar Löwen. Zespół Piotra Chrapkowskiego zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli, jednak do swoich najbliższych rywali, wiceliderów, traci tylko dwa punkty, podobnie jak do liderów z Kilonii. THW na boisko wybiegnie w czwartek i na własnym terenie zmierzy zagra z dziesiątą w tabeli ekipą Füchse Berlin. Ciekawie zapowiada się także spotkanie trzeciej i czwartej drużyny  – SG Flensburg-Handewitt w środę podejmować będzie MT Melsungen.

W środę zaprezentują się również piąte w tabeli TVB Stuttgart, które czeka wyjazd do Norymbergi na mecz z HC Erlangen, a także siódme TBV Lemgo Lippe, które u siebie zmierzy się z przedostatnim w tabeli HBW Balingen-Weilstetten. Pierwszy dzień rywalizacji uzupełni pojedynek Eulen Ludwigshafen z HSG Nordhorn-Lingen. W czwartek oprócz wspomnianego meczu w Kilonii, odbędą się jeszcze trzy mecze, głównie z udziałem drużyn z dolnej połówki tabeli. TSV Hannover-Burgdorf podejmować będzie FRISCH AUF! Göppingen, HSG Weltzar zagra z HSC 2000 Coburg, jednak polskich kibiców najbardziej interesować będzie mecz w Minden, gdzie TSV GWD gościć będzie drużynę Macieja Majdzińskiego, Bergischer HC. Do skutku nie dojdzie starcie dwóch innych naszych reprezentantów – Macieja Gębali z SC DHfK Lipsk oraz Dennisa Szczęsnego z TuSEM Essen. Zespół z Lipska ze względu na zakażenia koronawirusem w drużynie odbywa kwarantannę.

ŚRODA – 11 LISTOPADA 2020

18:55 Liqui Moly Handball Bundesliga – 7. kolejka: SC MAGDEBURG – RHEIN-NECKAR LÖWEN
*(od 19:00 także na Sportklubie)

Komentarz w nSport+: Robert Skrzyński, Piotr Bugajny

21:00 Liqui Moly Handball Bundesliga – 7. kolejka: SC FLESBURG-HANDEWITT – MT MELSUNGEN


CZWARTEK – 12 LISTOPADA 2020

19:00 Liqui Moly Handball Bundesliga – 7. kolejka: THW KIEL – FÜCHSE BERLIN

About Wojciech Nowakowski