Słowenia gotowa na Puchar Świata w Kajakarstwie Górskim!

Słoweński Tacen gości drugie zawody Pucharu Świata w Kajakarstwie Górskim tego sezonu. Tutejszy tor jest doskonale znany zawodnikom, gdyż praktycznie każdego roku organizowane tu są imprezy najwyższej rangi. Na starcie nie zabraknie medalistów mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich. Finały poszczególnych […]

Słoweński Tacen gości drugie zawody Pucharu Świata w Kajakarstwie Górskim tego sezonu. Tutejszy tor jest doskonale znany zawodnikom, gdyż praktycznie każdego roku organizowane tu są imprezy najwyższej rangi. Na starcie nie zabraknie medalistów mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich. Finały poszczególnych konkurencji obejrzeć będzie mocna za pośrednictwem drugiego kanału Eurosportu.

Dobry początek sezonu zanotowali reprezentanci Polski (srebro Piotra Szczepańskiego i Marcina Pochwały w ME oraz trzecie miejsce Mateusza Polaczyka podczas inaugurujących cykl Pucharu Świata zawodów w Londynie). Liczymy zatem na kolejne dobre występy Polaków. Poza wymienionymi w skład polskiej kadry znaleźli się Rafał Polaczyk, Dariusz Popiela (w konkurencji K1), bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, Michał Wiercioch, Grzegorz Majerczak (w C2), Arkadiusz Niec, Grzegorz Hedwig, Kacper Gondek (w C1) oraz kajakarki Joannę Medoń-Polaczyk i Monikę Liptak.

Triumfator pierwszych zawodów w konkurencji K1 Francuz Boris Neveu zdecydował się odpocząć od startów i w Słowenii się nie pojawi.  Drugą zauważalną nieobecność jest brak na listach startowych faworyta gospodarzy Petera Kauzara. Słoweniec podczas przepływu półfinałowego na torze olimpijskim w Londynie doznał kontuzji łokcia, która wyklucza jego start.  Faworytami zawodów wobec tego będą pozostali mocni Słoweńcy Janos Peterlin i Martin Albrecht, Czech Vit Prindis i nasz Mateusz Polaczyk.  Wśród kobiet swój sukces z ubiegłego roku, właśnie ze Słowenii powtórzyć będzie chciała Jessica Fox. Australijka została, wtedy pierwszą w historii kobietą, która zwyciężyła zarówno w konkurencji K1 i C1. W pierwszej z tej konkurencji będzie miała, jednak silną konkurentkę w postaci rewelacyjnej podczas pierwszych zawodów Chinki Lu Li.  Znakomicie sezon otworzył Brytyjczyk David Florence. Wykorzystał on znajomość swojego toru i objął tym sposobem fotel lidera Pucharu Świata wśród kanadyjkarzy. Nie można zapominać o Michale Martikanie. Żywa legenda kajakarstwa górskiego ma w planach poprawić swoje trzecie miejsce wywalczone podczas zawodów inauguracyjnych. Pod nieobecność Kauzara gospodarze będą liczyć na swoje duety w C2, szczególnie na Lika Bozica i Saso Tajlata. Muszą jednak uważać  na groźne osady ze Słowacji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

górny pasek

SOBOTA – 14 CZERWCA 2014

12:15 Puchar Świata, Słowenia: ZAWODY na żywo
Eurosport 2 HD

Komentarz: Bogdan Chruścicki
pasek

NIEDZIELA – 15 CZERWCA 2014

12:00 Puchar Świata, Słowenia: ZAWODY na żywo
Eurosport 2 HD

Komentarz: Bogdan Chruścicki
górny pasek

About Bartosz Mierzwa