Snowboardowy Puchar Świata w Bad Gastein w Eurosporcie 2

Choć rywalizacja w gigancie równoległym rozpoczęła zmagania snowboardzistów w ramach Pucharu Świata, po raz pierwszy w tym sezonie staną oni na starcie slalomu. Zawody w Bad Gastein transmitować będzie Eurosport. W slalomie bramki ustawione są węziej, co wymaga od zawodników […]

Choć rywalizacja w gigancie równoległym rozpoczęła zmagania snowboardzistów w ramach Pucharu Świata, po raz pierwszy w tym sezonie staną oni na starcie slalomu. Zawody w Bad Gastein transmitować będzie Eurosport.

W slalomie bramki ustawione są węziej, co wymaga od zawodników i zawodniczek większych umiejętności technicznych. Jest to jednak podobna konkurencja do bardziej popularnego giganta, choć po debiucie olimpijskim w Soczi nie utrzymała się w programie igrzysk. Z kolei punkty zdobywane w slalomie liczone są zarówno do osobnej klasyfikacji, jak i do łącznej obu konkurencji równoległych.

Po dość niespodziewanych rozstrzygnięciach w sobotę w Scuol, gdzie drugie miejsce zajął Michał Nowaczyk, przegrywając w finale z Igorem Slujewem, niepowodzenie będą chcieli sobie odbić liderzy Pucharu Świata. Zwłaszcza Benjamin Karl, który dzierży żółty plastron, a także Andreas Prommegger, który właśnie w „małej” klasyfikacji slalomu równoległego był najlepszy w sezonie 2019/2020 mają dodatkową motywację, startując na własnym terenie. Również u pań Ramona Theresia Hofmeister, która pod nieobecność Ester Ledeckiej wydawała się główną faworytką do triumf w Scuol, nie spełniła oczekiwań kibiców, przegrywając z Sofią Nadyrsziną i w Bad Gastein będzie chciała sięgnąć po 100 punktów.

W środę z kolei rozegrane zostaną pierwsze w tym sezonie zawody drużyn mieszanych. Konkurencja, w której w ubiegłym sezonie liczyli się przede wszystkim, podobnie jak w rywalizacji indywidualnej, Niemcy, Austriacy, Włosi i Szwajcarzy, po sobotnich wygranych Slujewa i Nadyrsziny może zyskać dodatkowy aspekt przyciągający uwagę kibiców – występ reprezentacji Rosji. Polscy fani z pewnością liczą zarówno na kolejne dobre występy Nowaczyka czy Oskara Kwiatkowskiego, jak też odblokowanie się naszych pań, którym wciąż niewiele brakuje do wyższych pozycji w kolejnych zawodach.

WTOREK – 12 STYCZNIA 2021

18:30 Puchar Świata, Bad Gastein, Austria: SLALOM RÓWNOLEGŁY na żywo
*(od 19:00 w Eurosport 2 HD)
Eurosport Player
Komentarz: Adam Probosz

ŚRODA – 13 STYCZNIA 2021

12:50 Puchar Świata, Bad Gastein, Austria: DRUŻYNOWY SLALOM RÓWNOLEGŁY na żywo
*(o 20:00  w Eurosport 2 HD)
Eurosport Player
Komentarz: Adam Probosz

About Wojciech Nowakowski