Środek tygodnia z piłka ręczna w Sportklub

Gorąca atmosfera nie jest wyczuwalna tylko w pogodzie, ale także na boiskach handbalowych a w szczególności na Bałkanach. W środku tygodnia czeka nas dokończenie trzeciej kolejki Ligi SEHA a ponadto starcie mającego mistrzowskiego aspiracje w Handball Bundeslidze THW Kiel. Transmisje […]

Gorąca atmosfera nie jest wyczuwalna tylko w pogodzie, ale także na boiskach handbalowych a w szczególności na Bałkanach. W środku tygodnia czeka nas dokończenie trzeciej kolejki Ligi SEHA a ponadto starcie mającego mistrzowskiego aspiracje w Handball Bundeslidze THW Kiel. Transmisje z tych wszystkich spotkań oczywiście  w Sportklub. 

Najciekawiej zapowiadającym się spotkanie środku tygodnia, wydaje się mecz PPD Zagrzeb z HC CSA Steua Bukareszt. Mistrz Chorwacji, do tej pory na swoim koncie zanotował jedno zwycięstwo i tyle samo porażek. Ten bilans pozwolił im na zajmowanie w tej chwili czwartego miejsca w tabeli. W poprzedniej kolejce pokonali bez większych problemów Izvidac 36:25. Teraz ich rywalem będzie drużyna z Rumuni. Steaua, która na swoim koncie ma jeden mecz zaległy w najbliższych dniach będzie musiała rozegrać istny maraton. Już jutro rozegra spotkanie w ramach trzeciej kolejki właśnie z ekipą z Chorwacji. W czwartek natomiast czeka ich spotkanie zaległe drugiej kolejki. Dlatego zaraz po spotkaniu w Zagrzebiu udają się na spotkanie we własnej hali. Ich przeciwnikiem będzie Vojvodina, która w obecnym sezonie prezentuje się bardzo słabo.

Jedynym transmitowanym spotkaniem Bundesligi w środku tygodnia będzie starcie aspirującego do mistrzowskiego tytułu w tym sezonie THW Kiel. W poprzedniej kolejce drużyna z Kolonii przegrała w Derbach Północy z SG Flensburg Handewitt. Mimo minimalnej porażki, w najbliższym starciu nie można ich uznać za faworyta. Ich czwartkowym przeciwnikiem, będzie SC Magdeburg. „Gladiatorzy” tegoroczny sezon rozpoczęli bardzo imponująco, nie przegrywając do tej pory jeszcze żadnego spotkanie. Teraz, jeśli pokonają THW Kiel, staną przed szansą objęcia prowadzenia w tabeli. Podstawowym obrońcą ekipy z Magdeburga jest Piotr Chrapkowski, który w obecnym sezonie jest podstawowym obrońcą swojej drużyny.

WTOREK – 11 WRZEŚNIA 2018

19:00 SEHA Gazprom League – 3. kolejka: HC ZELEZNICAR 1949 – MIESZKOW BRZEŚĆ na żywo

Komentarz: Mateusz Juza

20:45
SEHA Gazprom League – 3. kolejka: PPD ZAGRZEB – HC CSA STEAUA BUKARESZT na żywo

Komentarz: Kacper Merk

CZWARTEK – 13 WRZEŚNIA 2018

17:15 SEHA Gazprom League – 3. kolejka: HC CSA STEAUA BUKARESZT – HC VOJVODINA NOWY SAD na żywo


19:45
DKB Handball Bundesliga – 5. kolejka: SC MAGDEBURG – THW KIEL

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam