Starcie Dawida z Goliatem, czyli Finał Pucharu Francji w TVP Sport

Przed nami decydujące starcie w Pucharze Francji. W finale tych rozgrywek niespodziewanie zagra Les Herbiers, które na Stade De France w Saint Dennis podejmie giganta francuskiego futbolu – PSG. Największy sukces drużyny Les Herbiers stał się faktem po pokonaniu w […]

Przed nami decydujące starcie w Pucharze Francji. W finale tych rozgrywek niespodziewanie zagra Les Herbiers, które na Stade De France w Saint Dennis podejmie giganta francuskiego futbolu – PSG.

Największy sukces drużyny Les Herbiers stał się faktem po pokonaniu w półfinale Chambly. Był to chyba jeden z najmniej spodziewanych półfinałów w historii Pucharu Francji, bowiem obie drużyny grają obecnie w Championnat National czyli trzecim szczeblu rozgrywek nad Sekwaną. Co ciekawe sensacyjnemu finaliście Coupe de France wciąż musi bronić się przed spadkiem do 4. ligi. Jednak obecnie najważniejszym starciem z pewnością jest mecz przeciwko Paris Saint-Germain.

Skład finału wydaje się być zupełnie abstrakcyjny. Jak podaje portal transfermarkt.de wartość rynkowa wszystkich zawodników Les Herbiers  to zaledwie 4,13 mln euro, czyli mniej niż wartość składu Bruk- Betu Termalici Niecieczy, a zarazem blisko 200 razy mniej niż wartość zawodników PSG.

Hiszpański szkoleniowiec  PSG Unai Emery staje przed szansą zakończenia swojej pracy z klubem zdobyciem potrójnej korony na rodzinnym, francuskim podwórku. Oczekiwania wobec szkoleniowca były jednak zdecydowanie większe i własnie dlatego postanowiono nie przedłużać mało owocnej współpracy z Baskiem. Dodatkowo PSG ma szansę na zdobycie czwartego z rzędu Pucharu Francji co nie udało się żadnej innej drużynie w historii.

Transmisja z finałowego starcia w Coupe de France o godzinie 21:00 w TVP Sport.

WTOREK – 8 MAJA 2018

21:00 Puchar Francji – Finał: LES HERBIERS – PARIS SAINT-GERMAIN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Roland Śledziewski