Start Bundesligi szczypiornistów w weekend w Sportklubie

Przed nami kolejny sezon walki o mistrzostwo najlepszej ligi piłki ręcznej na świecie. W najbliższy weekend Sportklub zaplanował dwie relacje z parkietów niemieckiej Bundesligi. Sezon rozpocznie się od meczu drużyn, które niedawno grały już ze sobą. Rhein-Neckar Loewen w meczu […]

Przed nami kolejny sezon walki o mistrzostwo najlepszej ligi piłki ręcznej na świecie. W najbliższy weekend Sportklub zaplanował dwie relacje z parkietów niemieckiej Bundesligi.

Sezon rozpocznie się od meczu drużyn, które niedawno grały już ze sobą. Rhein-Neckar Loewen w meczu o Superpuchar pokonało 27:24 zespół SC Magdeburg. Faworytami meczu w Mannheim będą mistrzowie kraju, lecz goście są rządni rewanżu za środowy mecz.

Swój pierwszy występ w sezonie zaliczy również trzeci zespół ostatniego sezonu THW Kiel. Zespół z Kilonii opuścili m.in. Joan Canellas i Dominik Klein, zaś do THW dołączył m.in. podstawowy bramkarz reprezentacji Niemiec Andreas Wolff. „Zebry” inauguracyjne spotkanie rozegrają w Stuttgarcie. TV Bittenfeld pod nową nazwą TVB 1898 Stuttgart będą występować w Bundeslidze już drugi sezon. W pierwszym sezonie mało brakowało, a drużyna ta ponownie spadłaby do 2. ligi.

pasek2

SOBOTA – 3 WRZEŚNIA 2016

15:00 Handball Bundesliga – 1. kolejka: RHEIN-NECKAR LOWEN – SC MAGDEBURG na żywo
Sportklub
Komentarz: Sylwester Sikora

NIEDZIELA – 4 WRZEŚNIA 2016

19:15 Handball Bundesliga – 1. kolejka: TVB 1898 STUTTGART – THW KIEL na żywo
Sportklub
Komentarz: Kacper Merk

pasek2

About Kamil Karczmarek