Start nowego sezonu Liqui Moly Bundesligi w Sportklubie

1 października za naszą zachodnią granicą rozpocznie się kolejny sezon Liqui-Moly Handball Bundesligi. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, rozgrywki najlepszej ligi szczypiornistów w Europie, kibice zobaczą w Sportklubie! W pierwszym dniu nowego sezonu rozegrane zostaną […]

1 października za naszą zachodnią granicą rozpocznie się kolejny sezon Liqui-Moly Handball Bundesligi. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, rozgrywki najlepszej ligi szczypiornistów w Europie, kibice zobaczą w Sportklubie!

W pierwszym dniu nowego sezonu rozegrane zostaną cztery spotkania. Najciekawiej zapowiada się potyczka w Magdeburgu, w której miejscowi „Gladiatorzy” podejmą Bergischer HC. Właśnie ten mecz fani piłki ręcznej zobaczą na żywo w Sportklubie. Początek transmisji o godz. 19.00. W zespole gospodarzy, którzy w ubiegłym sezonie znakomicie spisywali się w lidze i gdyby nie pandemia koronawirusa mieli ogromną szansę nawet na wicemistrzostwo kraju, powinniśmy zobaczyć Piotra Chrapkowskiego. Przez trzy lata występów w Niemczech „Chrapek” dorobił się marki solidnego obrońcy, bez którego trudno wyobrazić sobie defensywę magdeburczyków. Czy na inaugurację nowej kampanii Polak zdobędzie wraz ze swoimi kolegami cenny komplet punktów?

Premierowa kolejka rozłożona została na trzy dni meczowe, a praktycznie na cztery, bo spotkanie TuSEM Essen – Frisch Auf Göppingen już zostało przeniesione na 26 listopada. Na 1 października zaplanowano więc cztery mecze, dwa dni później jeden, a na 4 października wszystkie pozostałe, wśród nich ciekawie zapowiadającą się potyczkę THW KielHC Erlangen (na żywo od godz. 13:30). Miejscowi to aktualni mistrzowie kraju i jedni z faworytów rozpoczynającego się w czwartek sezonu. „Zebry” akces do tytułu ogłosiły już w ostatni weekend, pokonując w meczu u Superpuchar Niemiec Flensburg-Handewitt 28:24. Jeśli w starciu z Erlangen podopieczni Filipa Jichy zaprezentują podobną dyspozycję, szanse na to, że choćby jeden punkt wyjedzie w niedzielę z Kilonii są iluzoryczne.

CZWARTEK – 1 PAŹDZIERNIKA 2020

19:00 Liqui Moly Bundesliga – 1 kolejka: SC MAGDEBURG – BERGISCHER HC 

NIEDZIELA – 4 PAŹDZIERNIKA 2020

13:30 Liqui Moly Bundesliga – 1 kolejka: THW KIEL – HC ERLANGEN 

About Mateusz Bartkowiak