Start sezonu 2019 Nice 1. Ligi Żużlowej w Eleven Sports 2 i Polsat Sport

Już w ten weekend startuje nowy sezon Nice 1. Ligi Żużlowej. Runda zasadnicza potrwa planowo od 30 marca do 4 sierpnia. Część finałowa rozpocznie się 17 sierpnia. Triumfatora rozgrywek powinniśmy poznać 15 września. Z każdej kolejki będą transmitowane dwa spotkania. […]

Już w ten weekend startuje nowy sezon Nice 1. Ligi Żużlowej. Runda zasadnicza potrwa planowo od 30 marca do 4 sierpnia. Część finałowa rozpocznie się 17 sierpnia. Triumfatora rozgrywek powinniśmy poznać 15 września. Z każdej kolejki będą transmitowane dwa spotkania.

Inaguracja sezonu 2019 1 ligi nastąpi w sobotę w Łodzi, gdzie miejscowy Orzeł podejmie beniaminka z Ostrowa. Łodzianie przez startem ligi jeździli zdecydowanie mniej niż Ostrów.  Trener Lech Kędziora liczy na nowe nabytki. Tobiasz Musielak będzie się chciał odbudować po słabym sezonie w Częstochowie. Rafał Okoniewski nie zaprezentował się z dobrej strony w meczu Północ- Południe, lecz w drużynie z Piły był mocnym punktem. Do tych zawodników trzeba dodać Hansa Andersena dla którego to już piąty sezon w klubie z Łodzi. Po awansie z drugiej ligi Ostrowianie dokonali kilku wzmocnień. Ze Stali Gorzów przyszedł Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński z Piły, Australijczyk Sam Masters z Lublina oraz Ukrainiec Aleksandr Łoktajew. W drużynie pozostali liderzy z poprzedniego sezonu – Duńczyk Nicolai Klindt oraz Rosjanin Renat Gafurow.

Na niedzielę zaplanowano mecz Car Gwarant Start Gniezno ze Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk. Ekipa z Gniezna nie dokonała rewolucji kadrowej, jednak w zeszłym sezonie udowodniła, że ma spory potencjał. Do zespołu z Trójmiasta powraca natomiast Krystian Pieszczek. Wraz z Kacprem Gomólskim i Adrianem Cyferem może wyrosnąć na jednego z liderów klubu.

SOBOTA – 30 MARCA 2019

20:00 Nice 1. liga żużlowa – 1. kolejka: ORZEŁ ŁÓDŹ – ARGED MALESA TŻ OSTROVIA na żywo
Ipla

Komentarz: Piotr Olkowicz, Michał Korościel, prowadzenie studia: Marcelina Rutkowska, reporterzy: Anita Mazur, Maciej Markowski

NIEDZIELA – 31 MARCA 2019

14:45 Nice 1. liga żużlowa – 1. kolejka: CAR GWARANT START GNIEZNO – ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak