Start sezonu piłkarskiej Ekstraligi kobiet w TVP Sport

W sobotę rozpocznie się nowy sezon rozgrywek piłkarskiej Ekstraligi kobiet. Jedno spotkanie każdej kolejki pokaże TVP Sport. W pierwszej kolejce transmitowane będzie spotkanie Medyka Konin z GKS-em Katowice. Medyk, który w tym roku obchodzi 35-lecie, jest jednym z najbardziej utytułowanych […]

W sobotę rozpocznie się nowy sezon rozgrywek piłkarskiej Ekstraligi kobiet. Jedno spotkanie każdej kolejki pokaże TVP Sport.

W pierwszej kolejce transmitowane będzie spotkanie Medyka Konin z GKS-em Katowice. Medyk, który w tym roku obchodzi 35-lecie, jest jednym z najbardziej utytułowanych żeńskich klubów piłkarskich w Polsce. W dorobku ma m.in. cztery tytuły mistrzowskie, wywalczone w latach 2014-2017, a z tego klubu na podbój topowych lig zagranicznych udały się Ewa Pajor, Aleksandra Sikora czy Paulina Dudek, które dziś stanowią o sile reprezentacji Polski.

Z kolei GKS Katowice dopiero trzeci sezon spędzi w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dwa poprzednie zakończył na szóstym miejscu. W okienku transferowym klub ze Śląska wzmocniło kilka zawodniczek z doświadczeniem ekstraligowym, np. Weronika Kłoda, która świętowała z Górnikiem Łęczna mistrzostwo w ubiegłym kraju. Za najciekawszy uważa się jednak transfer 19-letniej Klaudii Maciążki, która pomimo młodego wieku już dwukrotnie zostawała królową strzelczyń południowej grupy I ligi, reprezentując Rysy Bukowina Tatrzańska.

Oprócz telewizyjnego meczu w najbliższy weekend rozegranych zostanie jeszcze pięć spotkań. Rolnik Głogówek, który pomimo zerowego dorobku punktowego utrzymał się w Ekstralidze dzięki wycofaniu się Mitechu Żywiec i AZS-u PWSZ Wałbrzych, podejmować będzie broniącą tytułu mistrzowskiego drużynę z Łęcznej. Z kolei na swoim stadionie meczem z Olimpią Szczecin sezon rozpocznie zespół Czarnych Sosnowiec, który od trzech lat nie schodzi z ekstraligowego podium. Również beniaminkowie zainaugurują sezon przed własną publicznością – Akademia Piłkarska LG Gdańsk gościć będzie Sportis KKP Bydgoszcz, a TS ROW Rybnik stanie naprzeciw Śląska Wrocław, pod którego szyld trafił ośmiokrotny mistrz Polski – drużyna miejscowego AZS-u. W ten sposób jedyną drużyną organizacji akademickiej będzie czwarty w zeszłym sezonie zespół krakowskiego UJ, który w pierwszej kolejce pojedzie na mecz do piątej w zeszłorocznej tabeli Łodzi, gdzie zmierzy się z UKS-em SMS.

SOBOTA – 8 SIERPNIA 2020

11:35 Ekstraliga kobiet – 1. kolejka: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Mariusz Jankowski

11:50 Ekstraliga kobiet – 1. kolejka: MEDYK KONIN – GKS KATOWICE na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Tomasz Jasina – Joanna Tokarska (z Konina)

About Wojciech Nowakowski