Superpuchar Niemiec w piłce ręcznej mężczyzn w Sportklubie

Walka o Superpuchar odbywa się dzień przed startem nowego sezonu DKB Hanball Bundesligi. W tym roku o trofeum powalczą się ekipy SG Flensburg-Handewitt i THW Kiel. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Sportklub. Obie ekipy do samego końca walczyły o mistrzostwo Niemiec. […]

Walka o Superpuchar odbywa się dzień przed startem nowego sezonu DKB Hanball Bundesligi. W tym roku o trofeum powalczą się ekipy SG Flensburg-Handewitt i THW Kiel. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Sportklub.

Obie ekipy do samego końca walczyły o mistrzostwo Niemiec. Ostatecznie zwycięsko wyszli gracze Maika Machulla, którzy wygrali rozgrywki ligowe o dwa punkty. We Flensburgu szansę debiutu będzie mieć Polak – Michał Jurecki, który zdecydował się przenieść do Handewitt z Kielc. W przeciwnym kierunku z Kiel powędrował bramkarz Andreas Wolff. Zarówno jedni jak i drudzy ostatnie porażki doznali bardzo dawno. Zebry przegrały 17 lutego tego roku w Bundeslidze z Magdeburgiem.  Zawodnicy z Flens Areny przegrali 12 maja 2019 z … THW Kiel.

ŚRODA – 21 SIERPNIA 2019

19:30 Superpuchar Niemiec : SG FLENSBURG-HANDEWITT – THW KIEL na żywo

 

About Mateusz Bartkowiak