Superpuchar Niemiec w piłce ręcznej w Sportklubie

Po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro szczypiorniści powoli wracają na ligowe parkiety. Jednak zanim rozpocznie się kolejny sezon Bundesligi rozegrane zostanie spotkanie o Superpuchar Niemiec. W meczu o Superpuchar zmierzą się mistrz kraju Rhein-Neckar Loewen oraz zdobywca Pucharu Niemiec SC Magdeburg. […]

Po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro szczypiorniści powoli wracają na ligowe parkiety. Jednak zanim rozpocznie się kolejny sezon Bundesligi rozegrane zostanie spotkanie o Superpuchar Niemiec.

W meczu o Superpuchar zmierzą się mistrz kraju Rhein-Neckar Loewen oraz zdobywca Pucharu Niemiec SC Magdeburg. Faworytami są „Lwy”, które w ostatnim sezonie pokazały się z wyśmienitej strony wygrywając najmocniejszą ligę na świecie. SC Magdeburg dosyć sensacyjnie wygrało puchar kraju pokonując w finale Flensburg, który w meczu półfinałowym ograł właśnie Rhein-Neckar Loewen.

Mistrzowie Niemiec podczas okna transferowego przeszli prawdziwą rewolucję na lewym skrzydle. Do PSG odszedł Uwe Gensheimer, a z Barcelony do Mannheim przyjechał Gudjon Valur Sigurdsson. Do zespołu z Magdeburga dołączyli utalentowany Norweg Christian O’Sullivan oraz Mads Christiansen. Oprócz niego w tym zespole występuje jeszcze dwóch innych mistrzów olimpijskich Jannick Green i Michael Damgaard. Kolejnym Duńczykiem, który zagra w Superpucharze Niemiec będzie rozgrywający „Lwów” Mads Mensah Larsen.

ŚRODA – 31 SIERPNIA 2016

20:15 Superpuchar Niemiec: RHEIN-NECKAR LÖWEN – SC MAGDEBURG na żywo
Sportklub
Komentarz: Kamil Gapiński

About Kamil Karczmarek