Superpuchar Polski mężczyzn w siatkówce w Polsacie Sport

Czas na starcie o Superpuchar Polski. W Gliwicach mistrz kraju Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z wicemistrzem z Warszawy. Żaden z tych zespołów nigdy wcześniej nie zdobył tego trofeum. Obie ekipy ostatnie sprawdziany przed sezonem zdały na szóstkę. Grupa […]

Czas na starcie o Superpuchar Polski. W Gliwicach mistrz kraju Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z wicemistrzem z Warszawy. Żaden z tych zespołów nigdy wcześniej nie zdobył tego trofeum.

Obie ekipy ostatnie sprawdziany przed sezonem zdały na szóstkę. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała IBB Polonię Londyn 3:0 w meczu towarzyskim, a zespół z Warszawy wygrał XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, pokonując silne ekipy PlusLigi.

Walka o Superpuchar powróciła w 2012 roku. Obecnie to trofeum mają w swoim dorobku tylko trzy kluby. To PGE Skra Bełchatów, która prowadzi w zestawieniu triumfatorów, Asseco Resovia Rzeszów i Trefl Gdańsk. Wiadomo, że w środę do grona zwycięzców meczu o Superpuchar Polski wpisze się czwarty zespół. Drużyna ze stolicy nie miała jeszcze okazji stanąć do walki o Superpuchar, za to ZAKSA trzykrotnie przegrywała – w 2013 roku z Asseco Resovią Rzeszów oraz rok później i w 2017 roku z PGE Skrą Bełchatów.

ŚRODA – 23 PAŹDZIERNIKA 2019

17:00 Siatkówka kobiet – Superpuchar Polski: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 Siatkówka kobiet – Superpuchar Polski: GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – PROJEKT WARSZAWA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:00 Siatkówka kobiet – Superpuchar Polski: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak