Tour de Ski w Val di Fiemme na antenach TVP Sport i Eurosportu 1

Przed nami dwa ostatnie biegi cyklu Tour de Ski, które wyłonią zwycięzców tej prestiżowej imprezy. W sobotę i niedzielę biegaczki i biegacze rywalizować będą w Val di Fiemme. Przed dwoma biegami kończącymi cykl Tour de Ski, najbliżej końcowego sukcesu są […]

Przed nami dwa ostatnie biegi cyklu Tour de Ski, które wyłonią zwycięzców tej prestiżowej imprezy. W sobotę i niedzielę biegaczki i biegacze rywalizować będą w Val di Fiemme.

Przed dwoma biegami kończącymi cykl Tour de Ski, najbliżej końcowego sukcesu są reprezentanci Norwegii. Wśród pań na prowadzeniu znajduje się  Ingvild Flugstad Oestberg, która w ostatnim biegu pościgowym o ponad 30 sekund wyprzedziła drugą na mecie Natalię Nepryaevą. Rosjanka jest również druga w klasyfikacji cyklu i traci do liderki 35,4 sekundy. To dość duża strata, którą może być trudno odrobić, patrząc da dyspozycję Oestberg. Przypomnijmy, że tradycyjnie Tour de Ski zwieńczone zostanie morderczym podbiegiem pod szczyt Alpe Cermis.

W rywalizacji mężczyzn przewaga lidera nie jest już tak znacząca. Johannes Hoesflot Klaebo nad drugim Siergiejem Ustiugowem ma 5,4 sekundy przewagi. Tutaj walka powinna być bardziej zacięta. Z racji tego, że Norweg jest specjalistą od biegów sprinterskich, szalenie trudno będzie mu wspiąć się pod Alpe Cermis. Wielu ekspertów, jeszcze przed startem imprezy wątpiło, w to że Klaebo będzie w stanie ukończyć morderczy cykl. Sam zainteresowany bardzo chcę startować do samego końca. Ostateczna decyzja o tym, czy Norwega zobaczymy w Val di Fiemme, ma zostać podjęta przez trenerów. Głównym celem młodego biegacza są w tym sezonie Mistrzostwa Świata.

SOBOTA – 5 STYCZNIA 2019

13:55 Puchar Świata – Tour de Ski, Val di Fiemme, Włochy: 10 KM KOBIET ST. KLASYCZNYM na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

15:15 
Puchar Świata – Tour de Ski, Val di Fiemme, Włochy: 15 KM MĘŻCZYZN ST. KLASYCZNYMna żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
Ipla

NIEDZIELA – 6 STYCZNIA 2019

12:50 Puchar Świata – Tour de Ski, Val di Fiemme, Włochy: 9 KM KOBIET ST. DOWOLNYM na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

14:15 
Puchar Świata – Tour de Ski, Val di Fiemme, Włochy: 9 KM MĘŻCZYZN ST. DOWOLNYM na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
Ipla

About Michał Winiarczyk