Trzy mecze 16. kolejki 2. Bundesligi w Eleven Sports

Czas na szesnastą serię spotkań na zapleczu niemieckiej Bundesligi. Tym razem stacja Eleven Sports, w  pokaże na swoich antenach trzy spotkania. Tradycyjnie już, inauguracja nastąpi o 18:30 w piątek. Tę kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie w Hamburgu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Würzburgu. […]

Czas na szesnastą serię spotkań na zapleczu niemieckiej Bundesligi. Tym razem stacja Eleven Sports, w  pokaże na swoich antenach trzy spotkania. Tradycyjnie już, inauguracja nastąpi o 18:30 w piątek. Tę kolejkę zakończy poniedziałkowe starcie w Hamburgu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Würzburgu. Drużyna z Bawarii, Würzburger Kickers podejmie u siebie Eintracht Brunszwik. Obydwie drużyny znajdują się w dolnej części tabeli, trzy punkty będą ważne dla każdej z tych drużyn. Będzie to też starcie ekip, które mają najgorszą defensywę w lidze. W lutym minionego roku, kiedy miało miejsce ostatnie starcie tych drużyn, górą był Würzburgu, drużyna Martina Kobylańskiego przegrała 3-1.

W sobotę jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 16. kolejki, Erzgebirge Aue kontra Fortuna Düsseldorf. Fortuna jest obecnie na fali. Od sześciu meczów są niepokonani, dodatkowo piłkarze mają patent na swoich sobotnich rywali – cztery ostatnie potyczki wygrywała właśnie Fortuna.

Lider, Hamburger SV powalczy u siebie o kolejne trzy punkty z VfL Osnabrück. Goście potrafią grać na obcym terenie. Nie przegrali na boisku rywala w dwunastu z ostatnich trzynastu spotkań. Daje to jednak dopiero dziewiątą lokatę. Co ciekawe, Hamburger SV w pięciu ostatnich starciach tych drużyn, nie zdołał wygrać ani razu.

 

PIĄTEK – 15 STYCZNIA 2021

18:25 2. Bundesliga – 16. kolejka: WURZBURGER KICKERS – EINTRACHT BRUNSZWIK TSV 
Ipla

SOBOTA – 16 STYCZNIA 2021

12:55 2. Bundesliga – 16. kolejka: FC ERZGEBIRGE AUE – FORTUNA DÜSSELDORF na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 18 STYCZNIA 2021

20:25 2. Bundesliga – 16. kolejka: HAMBURGER SV – VFL OSNABRÜCK  na żywo
Ipla

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.