Trzy spotkania 2. Bundesligi na antenie Eleven Sports

Druga Bundesliga wkracza w okres decydujących rozstrzygnięć. Choćby najmniejsza zapaść formy  w nadchodzących tygodniach może okazać się fatalna w skutkach dla każdej z drużyn na zapleczu Bundesligi. 24. już ligową kolejkę  otworzy  mecz zaskakująco dobrze spisującego się beniaminka z Ratyzbony. […]

Druga Bundesliga wkracza w okres decydujących rozstrzygnięć. Choćby najmniejsza zapaść formy  w nadchodzących tygodniach może okazać się fatalna w skutkach dla każdej z drużyn na zapleczu Bundesligi.

24. już ligową kolejkę  otworzy  mecz zaskakująco dobrze spisującego się beniaminka z Ratyzbony.  przeciwko jednemu z pretendentów do awansu –  Fortunie Dusseldorf. Regensburg po wyeliminowaniu lokalnego rywala TSW 1860 Monachium w drugoligowych barażach notuje świetny debiut w 2. Bundeslidze. Ekipa z Bawarii zajmuje obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli i cały czas utrzymuje szanse na miejsce barażowe. W piątek czeka ich jednak bardzo trudne zadanie. Na Continental Arena zjawi się bowiem vice lider 2. Bundesligi – Fortuna Dusseldorf. Drużyna z Nadrenii znajduje się na dobrej drodze do awansu, lecz beniaminek  z Ratyzbony może jej tą drogę uprzykrzyć.

Kolejnym spotkaniem, z którego transmisję przeprowadzi Eleven jest sobotni mecz pomiędzy Unionem Berlin a Sv Sandhausen. Berlińczycy w poprzednim sezonie otarli się o awans do Bundesligi zajmując 4. miejsce w tabeli. Niestety obecny sezon nie wygląda już tak kolorowo dla drużyny ze stolicy, zajmuje ona bowiem jedynie 10. pozycję z niewielką stratą do czołówki, ale i równie małą przewagą nad strefą spadkową. Goście z Sandhausen znajdują się na 4. miejscu ze stratą 2 oczek do trzeciego Holsteinu Kiel i dalej pozostają w grze o baraże.

Na zakończenie weekendu z 2. Bundesligą Eleven zabiera nas do Hamburga na mecz lokalnego St. Pauli z rewelacją sezonu Holsteinem Kiel. Beniaminek z Kilonii znajduje się na świetnym 3. miejscu w tabeli, które na tą chwile daj mu udział w barażach o awans do niemieckiej ekstraklasy. Gospodarze natomiast  podobnie jak w poprzednim sezonie okupują bezpieczne miejsce w środku tabeli.

pasek2

PIĄTEK – 23 LUTEGO 2018

18:25 2. Bundesliga – 24. kolejka: SSV JAHN REGENSBURG – FORTUNA DUSSELDORF na żywo
Ipla
Komentarz: Patryk Mirosławski – Tomasz Ćwiąkała

SOBOTA – 24 LUTEGO 2018

12:55 2. Bundesliga – 24. kolejka: UNION BERLIN – SV SANDHAUSEN na żywo
Ipla
Komentarz: Patryk Mirosławski – Sebastian Chabiniak

NIEDZIELA – 25 LUTEGO 2018

13:25 2. Bundesliga – 24. kolejka: FC ST. PAULI – HOLSTEIN KIEL na żywo
Ipla
pasek2

About Roland Śledziewski