Turniej Czterech Skoczni w Innsbrucku na antenach TVP i Eurosportu

Pora rozpocząć akt trzeci. Po niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy przenieśli się do Innsbrucku. Noworoczny konkurs w Ga-Pa wyłonił nowego skoczka, który będzie liczył się w walce o końcowy triumf.  To Marius Lindvik. Norweg kapitalnie spisał się w pierwszym […]

Pora rozpocząć akt trzeci. Po niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy przenieśli się do Innsbrucku. Noworoczny konkurs w Ga-Pa wyłonił nowego skoczka, który będzie liczył się w walce o końcowy triumf. 

To Marius Lindvik. Norweg kapitalnie spisał się w pierwszym konkursie w 2020 roku. 21-latek dość niespodziewanie odniósł zwycięstwo i przesunął się na czwarte miejsce w klasyfikacji turnieju. Na czele wciąż znajduje się Ryoyu Kobayashi, który jednak nie zdołał odnieść szóstego kolejnego zwycięstwa w TCS. Nie oznacza to wcale, że Japończyk przestał być głównym kandydatem do końcowego sukcesu. Dalej ma on sporą przewagę nad drugim w klasyfikacji Karlem Geigerem, wyprzedza Niemca o 6,3 punktu. Trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki, który zarówno w Oberstdorfie, jaki i w Ga-Pa zajmował najniższy stopień podium. Polak traci do lidera 8,5 punktu. Duży skok w klasyfikacji zanotował wspomniany Lindvik, który obecnie jest tuż za podium.

Po świetnych występach Dawida Kubackiego w niemieckiej części turnieju liczymy na dobry występ na austriackich skoczniach. Na półmetku Turnieju Czterech Skoczni w XXI wieku było tylko dwóch skoczków, którzy zajmowali trzecie miejsce i mieli mniejszą stratę do lidera. W 2017 roku Daniel Andre Tande tracił do Kamila Stocha 6,6 punktu, a w 2008 roku Janne Ahonen miał 3,4 punktu straty do Gregora Schlierenzauera.

Jesteśmy już po kwalifikacjach, które wyłoniły pary jutrzejszego konkursu w Innsbrucku. Z szóstki Polaków, którzy przystąpili do serii kwalifikacyjnej, awans uzyskało pięciu. Sztuka ta nie udała się Jakubowi Wolnemu. Kamil Stoch zmierzy się z Gregorem Schlierenzauerem, Maciej Kot z Markusem Eisenbichlerem, Piotr Żyła z Sondre Ringenem, Dawid Kubacki z Danielem Huberem, a Stefan Hula z Philipem Aschenwaldem.

SOBOTA – 4 STYCZNIA 2020

13:20 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO 
*(od 13:30 również w Eurosporcie 1 HD, od 13:45 także w TVP 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Studio w TVP: Maciej Kurzajewski
Reporterzy w TVP: Filip Czyszanowski, Sebastian Parfjanowicz
Studio w Eurosport 1: Michał Korościel – Jakub Pieczatowski
Reporterzy w Eurosport 1: Kacper Merk, Jakub Kot


14:00 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl
Komentarz w Eurosport 1: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny


15:45 Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck, Austria: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Studio: Michał Korościel – Jakub Pieczatowski
Reporterzy: Kacper Merk, Jakub Kot

About Michał Winiarczyk