Turniej EIHC w Budapeszcie w TVP Sport

W tym tygodniu reprezentacja Polski hokeistów rozegra dwa towarzyskie mecze w Budapeszcie. Sobotnie spotkanie pokaże TVP Sport. W turniejach Euro Ice Hockey Challenge zazwyczaj grają cztery drużyny. W dobie pandemii jednak w Budapeszcie zmierzą się tylko dwie reprezentacje – Węgier […]

W tym tygodniu reprezentacja Polski hokeistów rozegra dwa towarzyskie mecze w Budapeszcie. Sobotnie spotkanie pokaże TVP Sport.

W turniejach Euro Ice Hockey Challenge zazwyczaj grają cztery drużyny. W dobie pandemii jednak w Budapeszcie zmierzą się tylko dwie reprezentacje – Węgier i Polski. Rozegrają one dwa mecze, które dla obu kadr są przede wszystkim etapem przygotowań do innych imprez. Węgrzy w maju w Lublanie powalczą o awans do elity mistrzostw świata, natomiast Biało-Czerwonych oprócz rywalizacji w dywizji IB przed własną publicznością na przełomie kwietnia i maja czeka walka o awans na igrzyska olimpijskie. Turniej w Bratysławie zaplanowany jest na końcówkę sierpnia.

Do spotkań w Budapeszcie Polacy przystąpią w nieco osłabionym składzie. W składzie naszej kadry zabraknie m.in. Arona Chmielewskiego i Pawła Zygmunta, którzy ze względu na decyzję o wznowieniu rozgrywek ligowych w Czechach pozostali w swoich klubach, a także grających w Grodnie Oskara Jaśkiewicza i Krystiana Dziubińskiego, którym na przeszkodzie stanęło zamknięcie granicy białoruskiej. W obu reprezentacjach debiuty zaliczą selekcjonerzy – Róbert Kaláber poprowadzi po raz pierwszy kadrę Biało-Czerwonych, natomiast po raz pierwszy na ławce trenerskiej gospodarzy zasiądzie Sean Simpson.

TVP Sport pokaże tylko drugi mecz, który odbędzie się w sobotę. Pierwsze starcie kibice będą mogli obejrzeć na kanale Polski Hokej na Youtube.

CZWARTEK – 5 LISTOPADA 2020

19:50 Euro Ice Hockey Challenge, Budapeszt, Węgry WĘGRY — POLSKA

Komentarz: Tadeusz Musioł, Tomasz Rutkowski

SOBOTA – 7 LISTOPADA 2020

14:05 Euro Ice Hockey Challenge, Budapeszt, Węgry WĘGRY — POLSKA

Komentarz: Stanisław Snopek, Piotr Chłystek

About Wojciech Nowakowski