Turniej EIHC z Gdańska w TVP Sport oraz w sport.tvp.pl

Listopad to tradycyjnie miesiąc gdzie nasza hokejowa reprezentacja bierze udział w Turnieju EIHC. W tym roku będzie szczególny, ponieważ rozgrywany w 100-lecie Odzyskania Niepodległości i właśnie Puchar o takiej samej nazwie będzie główną nagrodą w turnieju. Transmisje z trzydniowych zmagań […]

Listopad to tradycyjnie miesiąc gdzie nasza hokejowa reprezentacja bierze udział w Turnieju EIHC. W tym roku będzie szczególny, ponieważ rozgrywany w 100-lecie Odzyskania Niepodległości i właśnie Puchar o takiej samej nazwie będzie główną nagrodą w turnieju. Transmisje z trzydniowych zmagań w Gdańsku od piątku w TVP Sport HD oraz na sport.tvp.pl. 

Polski Hokej od kilkunastu lat pogrążony jest w głębokim kryzysie. Kiedy każdy myślał, że teraz będzie normalnie był w głębokim błędzie. Po raz kolejny nasi reprezentanci mają nowego szkoleniowca. Ted Nolan po katastrofalnych mistrzostwa świata dywizji 1B i spadku do niższej dywizji pożegnał się z kadrą. Teraz swoją szansą otrzymał Tomasz Valtonen. Szkoleniowiec TatrySki Podhale Nowy Targ zadebiutuję więc w nowej roli. A rywali nie będzie miał łatwych. Rywalami biało-czerwonych w Gdańsku będą Dania, Norwegia oraz Austria, więc jedne z najsilniejszych reprezentacji w Europie. Na nie korzyść nowego szkoleniowca nie będzie działa także sytuacja kadrowa. A ma to związek z buntem naszych hokeistów przeciwko związkowi. Aż 14 z 28 zawodników powołanych przez selekcjonera Tomasza Valtonena, postanowiło się nie pojawiać na zgrupowaniu kadry. Nawet jakby, nie patrzeć na sytuację kadrową naszej reprezentacji, nie możemy uznać naszych za faworytów tego turnieju, a każdy inny wynik niż porażka będzie wielką sensacją i niespodzianką.

PIĄTEK – 9 LISTOPADA 2018

17:05 Turniej EIHC, Gdańsk: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:25 
Turniej EIHC, Gdańsk: POLSKA – DANIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

SOBOTA – 10 LISTOPADA 2018

17:05 Turniej EIHC, Gdańsk: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:25 
Turniej EIHC, Gdańsk: POLSKA – NORWEGIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

NIEDZIELA – 11 LISTOPADA 2018

17:05 Turniej EIHC, Gdańsk: STUDIO na żywo
TVP Sport HD
sport.tvp.pl

17:25 
Turniej EIHC, Gdańsk: POLSKA – AUSTRIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam