Turniej finałowy Coppa Italia A1 w siatkówce na sportowych antenach Polsatu

Już w najbliższy weekend kibice z całego świata dowiedzą  się o tym kto zdobędzie Puchar Włoch w siatkówce mężczyzn. Kibice w Polsce batalię o te niezwykłe trofeum będą mogli obserwować na sportowych antenach grupy Polsat.  Turniej finałowy  zostanie rozegrany w […]

Już w najbliższy weekend kibice z całego świata dowiedzą  się o tym kto zdobędzie Puchar Włoch w siatkówce mężczyzn. Kibice w Polsce batalię o te niezwykłe trofeum będą mogli obserwować na sportowych antenach grupy Polsat. 

Turniej finałowy  zostanie rozegrany w Unipol Arena w Cassalecchio di Reno. Po rozegranych ćwierćfinałach, które miały miejsce w styczniu znamy cztery ekipy, które walczą o te prestiżowe trofeum. Tak się szczęśliwie składa, że uczestnicy turnieju finałowego w tabeli Serie A1, zajmują cztery czołowe lokaty.Polscy kibice będą mogli obserwować Mateusza Bieńka, Bartosza Bednorza oraz Wilfredo Leona. Nie zabraknie również postaci selekcjonera polskiej kadry, czyli Vitala Heynena.

Pierwsza para półfinałowa to Cucine Lube CivitanovaTrentino Volley. Gospodarze w ćwierćfinale pokonali Monze 3:1 w trakcie tygodnia rywalizowali natomiast w Lidze mistrzów, gdzie pokonali Fenerbahce Stambuł 3:1. W wyniku losowania par ćwierćfinałowych w kolejnej rundzie zmierzą się z Roselare z Belgi. Civitanowa będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku. W lidze zajmują 2 miejsce, jednak mają do rozegrania spotkanie zaległe, które zapewne wywinduje ich na pierwszą pozycję.
Trentino również walczy w Lidze mistrzów. W kolejnej fazie zmierzy się z polskim zespołem z Jastrzębia Zdrój. W poprzedniej fazie Pucharu Włoch, rywalizowali z Milano, wygrali tamto spotkanie 3:0. W lidze są na czwartej pozycji, jednak ich strata do bezpośrednich rywali jest potężna. Kto zwycięży w pierwszym półfinale i jako pierwszy awansuje do wielkiego finału? Przekonają się państwo o tym po włączeniu Polsatu Sport News w sobotę 22 lutego. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Drugi półfinał to pojedynek: Sir Safety Conad PerugiaLeo Shoes Modena. Gospodarze w odróżnieniu od swoich rywali walczą w Lidze Mistrzów. Oni również awansowali do kolejnej rundy, gdzie zmierzą się Fakieł Nowy Urengoy. W ćwierćfinale Pucharu Włoch grali z Padovą, wygrali bezproblemowo 3:0. Ekipa, ta jest także liderem Serie A1. Imponują oni, niesamowitą serią zwycięstw, która trwa już od 10 listopada. Tego dnia doznali ostatniej porażki, musieli wtedy uznać wyższość Cucine Lube Civitanowa, przegrali 3:1.
Zespół z Modeny nie gra w Lidze Mistrzów, jednak nie z powodu słabej dyspozycji, lecz z uwagi na to, że Włochy mają trzy miejsca w tych rozgrywkach, a Modena w ubiegłym sezonie zajęła pozycję czwartą. Grają natomiast w Pucharze CEV, gdzie prezentują się iście fenomenalnie, grają jak z nut, nie przegrywają swoich spotkań. W kolejnej fazie, czyli w ćwierćfinale czeka ich rywalizacja z Ajaccio( Francja). Również i tu będą zdecydowanym faworytem. W lidze plasują się na 3 miejscu. Kto zwycięży w półfinale numer dwa? Początek  tego spotkania o godzinie 18:30, transmisja w Polsacie Sport News.

Mecz finałowy zostanie rozegrany w niedzielę 23 lutego, wezmą w nim udział, te ekipy, którym uda się triumfować w starciach półfinałowych. Początek spotkania o godzinie 18, transmisja w Polsacie Sport News. Serdecznie zapraszamy.

SOBOTA – 22  LUTEGO 2020

16:00 Coppa Italia A1 – półfinał  : CUCINE LUBE CIVITANOVA   – TRENTINO VOLLEY    na żywo
Ipla

18:30
 Coppa Italia A1 – półfinał : SIR SAFETY CONAD PERUGIA LEO SHOES MODENAna żywo
  Ipla

NIEDZIELA – 23 LUTEGO  2020

18:00 Coppa Italia A1 – FINAŁ  : ????????? –  ??????????na żywo
   Ipla

 

About Kacper Teuerle