Turniej US Open na antenach Eurosportu

W świecie tenisa ziemnego przyszedł czas na kolejny wielkoszlemowy turniej. Po Australian Open, French Open i Wimbledonie, pora  na ostatnie w tym roku wydarzenie tej rangi.  Mowa oczywiście o turnieju US Open. Spore problemy przed rozpoczynającymi się 26. sierpnia rozgrywkami […]

W świecie tenisa ziemnego przyszedł czas na kolejny wielkoszlemowy turniej. Po Australian Open, French Open i Wimbledonie, pora  na ostatnie w tym roku wydarzenie tej rangi. 

Mowa oczywiście o turnieju US Open. Spore problemy przed rozpoczynającymi się 26. sierpnia rozgrywkami ma obrończyni tytuły sprzed roku. Naomi Osaka, która w 2018 roku w meczu finałowym pokonała Serenę Williams, nabawiła się kontuzji. Japonka z powodu urazu kolana nie była w stanie dokończyć ćwierćfinału w zmaganiach w Cincinnati. Liderka rankingu WTA skreczowała, w związku z czym do następnego etapu turnieju awansowała Sofia Kenin. Teraz Japonkę czeka walka z czasem. Jak sama zapowiada, zrobi wszystko by wystartować w zawodach. Japonka w tym roku triumfowała w Australian Open.

W Australian Open i Wimbledonie 2019 najlepszy w rywalizacji mężczyzn okazał się Novak Djokovic. W ubiegłym roku Serb triumfował również w Australian Open i to on przystąpi do tegorocznych zmagań z pozycji broniącego tytułu. Pomimo porażki w Cincinnati, Djokovic wciąż jest liderem rankingu ATP. W najnowszym notowaniu spadł natomiast Hubert Hurkacz, który ma za sobą niezbyt udany występ w stanie Ohio.

Teraz polscy zawodnicy biorą udział w turniejach poprzedzających wielkoszlemowy US Open. Hubert Hurkacz będzie rozstawiony z trójką w zmaganiach w Winstron-Salem. Dziś zaczynają się eliminacje do głównych rozgrywek US Open. Wezmą w nich udział m.in. Katarzyna Kawa i Kamil Majchrzak.

PONIEDZIAŁEK – 19 SIERPNIA 2019

16:55 US Open, Nowy York, USA: KWALIFIKACJE 
*(do 03:00)


WTOREK – 20 SIERPNIA 2019

16:55 US Open, Nowy York, USA: KWALIFIKACJE 
*(do 03:00)


ŚRODA – 21 SIERPNIA 2019

16:55 US Open, Nowy York, USA: KWALIFIKACJE 
*(do 03:00)


CZWARTEK – 22 SIERPNIA 2019

16:55 US Open, Nowy York, USA: KWALIFIKACJE 
*(do 03:00)

PIĄTEK – 23 SIERPNIA 2019


18:35 
US Open, Nowy York, USA: KWALIFIKACJE 
*(do 03:00)

About Michał Winiarczyk