Tydzień z piłka ręczna w Sportklubie

Czas na kolejne spotkanie z szczypiorniakiem w najlepszym wydaniu. Od środy do niedzieli, kibice będą mogli zobaczyć w Sportklubie aż 4 spotkania. Odpowiednio jedno spotkanie Ligi ASOBAL i aż trzy mecze Handball Bundesligi.  Kto postanowi walentynkowy wieczór spędzić w domu, […]

Czas na kolejne spotkanie z szczypiorniakiem w najlepszym wydaniu. Od środy do niedzieli, kibice będą mogli zobaczyć w Sportklubie aż 4 spotkania. Odpowiednio jedno spotkanie Ligi ASOBAL i aż trzy mecze Handball Bundesligi. 

Kto postanowi walentynkowy wieczór spędzić w domu, nie powinien tego żałować. W ramach 18. kolejki obrońca tytułu i zarazem największy faworyt do końcowego zwycięstwa w tym sezonie, czyli FC Barcelona Lassa uda się na mecz wyjazdowy do Puente Genil. Oba zespoły w tabeli dzieli przepaść, drużyna z Katalonii pewnie lideruje w tabeli z ogromną przewagą na drugą ekipą. Natomiast miejscowy Angel Ximenez-Avia Pernte Genil cały czas musi walczyć o utrzymanie, gdyż ich przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie 3 punkty. Jednak po tym spotkaniu najprawdopodobniej nie dopiszą sobie kolejnych punktów, gdyż przez wielu są skazywani na pożarcie. Trudno wyobrazić sobie inne rozstrzygnięcie niż pewna i efektowna wygrana Barcelony. Duma Katalonii w ostatnich dziewięciu meczach z tym rywalem wygrało aż 9 razy. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyły się wynikiem 36:24. My liczymy oczywiście na dobry występ Kamila Syprzaka, który w ostatnich meczach gra bardzo efektownie na pozycji kołowego w Barcelonie.

Najciekawszym spotkaniem 21. serii spotkań Handball Bundesligi będzie starcie SG Flensburg-Handewitt z MT Melsungen. Spotkanie będzie miało bardzo duży wpływ na górną część tabeli, gdyż zespoły zajmują odpowiednio czwarte i szóste miejsce, a dzieli je zaledwie 2 punkty. „Wikingowie” są po bardzo ciężkim spotkaniu w EHF Lidze Mistrzów. W ostatnią niedzielę musieli włożyć bardzo dużo sił, żeby doprowadzić do remisu z PGE VIVE Kielce. To może mieć duży wpływ na przebieg tego spotkania. Jednak historia spotkań przemawia za ekipą z Flesburga. Od 2015 MT Melsungen nie zdołało wygrać ani jednego spotkania z „Wikingami”. Pierwsze spotkanie w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem Flesburga 30:25.

Ponadto w Superklub będzie można zobaczyć jeszcze dwa inne mecze Handball Bundesligi. SC DKFK Leipzig zmierzy się SC Magdeburg, natomiast TSV MWD Minden podejmie we własnej hali TV 05/07 Huttenberg.

pasek2

ŚRODA – 14 LUTEGO 2018

20:30 Liga ASOBAL – 18. kolejka: ÁNGEL XIMÉNEZ-AVIA P.G. – FC BARCELONA LASSA na żywo

Komentarz: Kamil Gapiński

CZWARTEK – 15 LUTEGO 2018

19:00 DKB Handball Bundesliga – 21. kolejka: SG FLENSBURG-HANDEWITT – MT MELSUNGEN na żywo

SOBOTA – 17 LUTEGO 2018

23:30 DKB Handball Bundesliga – 21. kolejka: SC DHFK LEIPZIG – SC MAGDEBURG premiera.200

NIEDZIELA – 18 LUTEGO 2018

15:00 DKB Handball Bundesliga – 21. kolejka: TSV GWD MINDEN – TV 05/07 HUTTENBERG na żywo

pasek2

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam