US Open w Golf Channel Polska

Pole Winged Foot Golf Club w Mamaroneck w stanie Nowy Jork będzie gospodarzem tegorocznego US Open. Transmisje z rywalizacji w tym wielkoszlemowym turnieju przeprowadzi Golf Channel Polska. W rozpoczętym przed tygodniem nowym sezonie PGA Tour rozegranych zostanie aż sześć turniejów […]

Pole Winged Foot Golf Club w Mamaroneck w stanie Nowy Jork będzie gospodarzem tegorocznego US Open. Transmisje z rywalizacji w tym wielkoszlemowym turnieju przeprowadzi Golf Channel Polska.

W rozpoczętym przed tygodniem nowym sezonie PGA Tour rozegranych zostanie aż sześć turniejów wielkoszlemowych – po dwa US Open i Masters, które z powodu pandemii nie zostały rozegrane przed finałem poprzedniej edycji cyklu – FedEx Cup Play-off. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca w European Tour, którego sezony rozgrywane są równolegle z rokiem kalendarzowym – w 2020 rozegrane zostaną jednak tylko trzy Wielkie Szlemy, gdyż Open Championship został odwołany po raz pierwszy od II wojny światowej.

W tym roku w turnieju nie wystąpi Brooks Koepka, który wycofał się ze startu na skutek kontuzji. Pojawią się natomiast wszyscy pozostali mistrzowie z ostatnich 12 lat, łącznie z trzykrotnym triumfatorem tej imprezy, Tigerem Woodsem (2000, 2002, 2008) i obrońcą tytułu, Garym Woodlandem. Do faworytów zaliczają się również triumfator PGA Championship, Collin Morikawa, który prowadzi również w rankingu Race to Dubai, zwycięzca ubiegłorocznego PGA Tour i lider oficjalnego rankingu światowego, Dustin Johnson, a także sklasyfikowani za nim w światowym rankingu Jon Rahm, Justin Thomas i Rory McIlroy. Na starcie zabraknie natomiast najlepszego debiutanta minionego sezonu PGA Tour – Scottie Scheffler uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

CZWARTEK – 17 WRZEŚNIA 2020

20:00 US Open, Mamaroneck, USA: I RUNDA 
Ipla

PIĄTEK – 18 WRZEŚNIA 2020

20:00 US Open, Mamaroneck, USA: II RUNDA 
Ipla

SOBOTA – 19 WRZEŚNIA 2020

20:00 US Open, Mamaroneck, USA: III RUNDA 
Ipla

NIEDZIELA – 20 WRZEŚNIA 2020

19:00 US Open, Mamaroneck, USA: IV RUNDA 
Ipla

About Wojciech Nowakowski