W Wiśle rusza nowy sezon skoków narciarskich. Transmisje w TVP oraz Eurosporcie

Przed nami inauguracja nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas pierwszego konkursu skoczkowie rywalizować będą w Wiśle. Zawody będzie można śledzić w Telewizji Polskiej, a także w Eurosporcie. Poprzedni sezon zakończył się przedwcześnie na skoczni w Lillehammer, 10 marca […]

Przed nami inauguracja nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas pierwszego konkursu skoczkowie rywalizować będą w Wiśle. Zawody będzie można śledzić w Telewizji Polskiej, a także w Eurosporcie.

Poprzedni sezon zakończył się przedwcześnie na skoczni w Lillehammer, 10 marca 2019 roku. Wtedy na Lysgårdsbakken wygrał Kamil Stoch. Od tamtego konkursu minęło już ponad osiem miesięcy. To jednak koniec czekania dla fanów tej dyscypliny. W piątek, 20 listopada br., na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpocznie się 42. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich.

W kalendarzu PŚ pierwotnie zaplanowanych było 35 konkursów – 28 indywidualnych, 6 drużynowych oraz jeden konkurs drużyn mieszanych. Jednak organizatorzy zawodów w Sapporo, z powodu trudnej sytuacji pandemicznej na wyspie Hokkaido, odwołali dwa konkursy indywidualne.

Kryształowej Kuli z zeszłego roku bronić będzie Austriak, Stefan Kraft. Będzie to trudny, ale i zarazem emocjonujący sezon, w trakcie którego zawodnicy będą rywalizować w dwóch imprezach rangi mistrzowskiej. W grudniu br. odbędą się zaległe Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w słoweńskiej Planicy, które z powodu szybko rozwijającej się pandemii koronawirusa w marcu, musiały zostać odwołane. Natomiast w lutym 2021 roku rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w niemieckim Oberstdorfie. Puchar Świata zakończy się 28 marca przyszłego roku na słoweńskiej Letalnicy.

Będzie to też na tyle dziwny sezon, bo rozgrywany w czasach trwania pandemii COVID-19, która nie odpuszcza na całym świecie. Coraz więcej organizatorów, którzy będą gościć najlepszych skoczków świata postanowili, że rywalizacja odbędzie się bez udziału kibiców. Nie zobaczymy ich m.in. w pierwszych zawodach w Wiśle, świątecznym konkursie w Engelbergu czy noworocznym w Ga-Pa. Tym bardziej transmisje z tych zmagań będą przyciągać jeszcze większe tłumy kibiców przed ekran telewizora czy komputera.

Telewizja Polska oraz Eurosport pokażą cały sezon Pucharu Świata na swoich antenach. TVP Sport, oprócz samego studia przed i po zawodach w Polsce, ma w planach „meldunki” prosto z Wisły. Będzie to nie lada gratka dla fanów skoków, którzy w tym roku nie będą mogli oglądać zawodów z trybun.

PIĄTEK – 20 LISTOPADA 2020

13:15 Puchar Świata, Wisła: MELDUNEK


15:30 Puchar Świata, Wisła: MELDUNEK


17:00 Puchar Świata, Wisła: STUDIO


17:55 Puchar Świata, Wisła: KWALIFIKACJE
   
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek


19:10 Puchar Świata, WisłaSTUDIO
   

SOBOTA – 21 LISTOPADA 2020

10:30 Puchar Świata, Wisła: MELDUNEK


14:55 Puchar Świata, Wisła: STUDIO
*(od 15:50 również w TVP 1 HD)
 

16:00 Puchar Świata, Wisła: KONKURS DRUŻYNOWY

Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek


17:55 Puchar Świata, Wisła: STUDIO
   

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

09:10 Puchar Świata, Wisła: MELDUNEK


11:20 Puchar Świata, Wisła: MELDUNEK 


15:00 Puchar Świata, Wisła: STUDIO
*(od 15:50 również w TVP 1 HD)

 

16:00 Puchar Świata, Wisła: KONKURS INDYWIDUALNY

Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Stanisław Snopek


17:45 Puchar Świata, Wisła: STUDIO
   

About Arkadiusz Kogut