Walka o lepsze jutro – sztafeta 4×5 km w TSG

Kolejny bieg narciarskich Mistrzostw Świata przed nami. Po rywalizacji sprinterskich sztafet czas na drugą z drużynowych konkurencji. Tym razem czteroosobowe zespoły staną na starcie. Wśród nich reprezentacja Polski. Relacja z tego wydarzenia jak i z pozostałych na antenie TakSięGra. Sztafeta […]

Kolejny bieg narciarskich Mistrzostw Świata przed nami. Po rywalizacji sprinterskich sztafet czas na drugą z drużynowych konkurencji. Tym razem czteroosobowe zespoły staną na starcie. Wśród nich reprezentacja Polski. Relacja z tego wydarzenia jak i z pozostałych na antenie TakSięGra.

Sztafeta Polska pobiegnie w składzie: Kornelia Kubińska i Justyna Kowalczyk stylem klasycznym oraz Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec stylem dowolnym. Cel dla dziewczyn na ten bieg jest prosty – zakończenie rywalizacji w pierwszej ósemce co skutkować będzie stypendium i możliwością spokojnego trenowania do kolejnych Mistrzostw. Jaśkowiec i Kowalczyk już sobie to zapewniły, teraz biegną pomóc koleżankom. A realnie patrząc na dyspozycję naszych w Falun, miejsce w szóstce jest jak najbardziej realne.

Faworytkami z samej definicji wydają się Norweżki. Gdyby wymieniać wszystkie tytuły i zasługi tej sztafety pewnie ograniczyła by mnie liczba znaków. Z drugiej strony, patrząc na wyniki biegu łączonego (bieg indywidualny to całkiem inna historia, na te wyniki spoglądać obiektywnie nie możemy) szóste miejsce Marit Bjoergen i dwunasta pozycja Heidi Weng mogą świadczyć o małym kryzysie. Przed Mistrzostwami wspominało się o wirusie, który zaczął zbierać swoje żniwo w norweskiej ekipie. Pewnie całą prawdę poznamy dopiero po zakończonych Mistrzostwach.

Oprócz Norweżek, na pewno Szwedki będą chciały zdobyć kolejny krążek. A dalej. Amerykanki? Finki? Francuzki? Rosjanki? Niemki? Bardzo trudno wskazać trzeciego do podium. Nie chcę pompować balona, ale może gdzieś tam, pojawić się i nasza narodowa drużyna.

Zmagania w sztafecie kobiecej jak i męskiej, zresztą jak pozostałe biegi Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Falun 2015 będzie można śledzić na antenie TakSięGra. Zmagania komentować będzie Łukasz Kozłowski.

pasek2

CZWARTEK – 26 LUTEGO 2015

13:25 Mistrzostwa Świata, Falun, Szwecja: SZTAFETY KOBIETna żywo
TSG FM
Komentarz: Łukasz Kozłowski

pasek2

Przygotował: Łukasz Kozłowski

About Łukasz Kozłowski