Weekend z biegami narciarskim w Eurosporcie i TVP Sport

Puchar Świata w biegach narciarskich, podobnie jak w pozostałych dwóch dyscyplinach narciarstwa klasycznego, odbędzie się w ten weekend w Lahti. Z kolei drugi bieg z cyklu Ski Classics rozegrany zostanie we Włoszech. Tę imprezę pokaże TVP Sport, podobnie jak wspomniany […]

Puchar Świata w biegach narciarskich, podobnie jak w pozostałych dwóch dyscyplinach narciarstwa klasycznego, odbędzie się w ten weekend w Lahti. Z kolei drugi bieg z cyklu Ski Classics rozegrany zostanie we Włoszech. Tę imprezę pokaże TVP Sport, podobnie jak wspomniany PŚ, który transmitowany będzie też w Eurosporcie.

W fińskiej „Zatoce” do rywalizacji pucharowej powrócą Norweżki z Therese Johaug na czele, a także Charlotte Kalla. Zarówno dla nich, jak i dla reszty stawki, której po Tour de Ski przewodzi Jessica Diggins, będzie to porównawczy test przed mistrzostwami świata. Z kolei wśród panów zabraknie Johannesa Hoesflota Klaebo, jednak na liście startowej sobotniego biegu łączonego, którą otwiera siedmiu Rosjan, w tym lider klasyfikacji generalnej, Aleksandr Bolszunow, widnieją nazwiska m.in. Emila Iversena czy Sjura Roethe. W Lahti zabraknie Biało-Czerwonych, którzy w Szczyrku startują w mistrzostwach Polski.

Tymczasem na drugim końcu Europy, we Włoszech, rozgrywany jest drugi etap cyklu Ski Classics. Licząca 42 kilometry trasa prowadzi z dobrze znanego z Tour de Ski Toblach do Cortiny d’Ampezzo, która gościła olimpijczyków w 1956 roku i wraz z Mediolanem będzie współgospodarzem igrzysk w 2026 roku. Po szwajcarskiej La Diagoneli w klasyfikacji cyklu prowadzą Szwedzi – u panów przed tygodniem triumfował Oskar Kardin, a u pań Jenny Larson. Bieg, który pierwotnie miał odbyć się w sobotę, został przeniesiony na niedzielę z powodu przewidywanych silnych opadów śniegu.

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

10:20 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: BIEG ŁĄCZONY KOBIET 
*(od 10:35 również w TVP Sport HD)
Eurosport Playersport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz w Eurosporcie 2: Paweł Ulbrych
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi, Piotr Meissner
Komentarz w Radio Gol 2: Maciej Piotrowski

12:50
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: BIEG ŁĄCZONY MĘŻCZYZN 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

08:15 Ski Classics – Toblach-Cortina, Włochy: BIEG NA 42 KM STYLEM KLASYCZNYM 
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

09:25 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: SZTAFETA KOBIET 
TVP Sport HDEurosport Playersport.tvp.pl
Komentarz w Eurosporcie 2: Paweł Ulbrych
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

10:25 
Puchar Świata, Lahti, Finlandia: SZTAFETA MĘŻCZYZN 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

About Wojciech Nowakowski