Weekend z biegami narciarskimi w Eurosporcie i TVP Sport

Nové Město na Moravě będzie kolejnym przystankiem w rywalizacji o Puchar Świata w biegach narciarskich. W tym samym czasie w Szwajcarii odbędzie się kolejna impreza z cyklu Ski Classics. Zmagania biegaczy będzie można oglądać w Eurosporcie i TVP Sport. Po […]

Nové Město na Moravě będzie kolejnym przystankiem w rywalizacji o Puchar Świata w biegach narciarskich. W tym samym czasie w Szwajcarii odbędzie się kolejna impreza z cyklu Ski Classics. Zmagania biegaczy będzie można oglądać w Eurosporcie i TVP Sport.

Po raz pierwszy od zakończenia Tour de Ski w ramach Pucharu Świata rozegrane zostaną zawody dystansowe. W sobotę rozegrane zostaną biegi na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym, a w niedzielę na analogicznych dystansach biegi pościgowe stylem dowolnym. Na starcie zobaczymy pięcioro Polaków – u pań Izabelę Marcisz i Weronikę Kaletę, a u panów Dominika Burego, Mateusza Haratyka oraz, po raz pierwszy w tym sezonie, Michała Skowrona.

W Szwajcarii kolejny etap Ski Classics to 60-kilometrowa La Diagonela. Obowiązki trenerskie uniemożliwiają start w tych zawodach Justynie Kowalczyk – nasza „Królowa Nart” opiekuje się kadrą biegową w Lozannie na III Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. Na starcie męskich zmagań stanie Paweł Klisz.

SOBOTA – 18 STYCZNIA 2020

09:10 Ski Classics, La Diagonela, Szwajcaria: BIEG NA 60 KM na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

09:35 Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: BIEG NA 10 KM STYLEM KLASYCZNYM KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

10:50 Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: BIEG NA 15 KM STYLEM KLASYCZNYM MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 19 STYCZNIA 2020

11:00 Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: BIEG NA 10 KM STYLEM DOWOLNYM KOBIET na żywo
Eurosport PlayerIpla

12:55 Puchar Świata, Nove Mesto, Czechy: BIEG NA 15 KM STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski