Weekend z biegami narciarskimi w TV

Po dwutygodniowej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata powracają biegaczki i biegacze narciarscy. Ich zmagania odbywać się będą w fińskim Lahti. Drugim biegowym wydarzeniem będzie kolejny bieg z cyklu Visma Ski Classics.  W Lahti okazje do zaprezentowania swoich umiejętności będą […]

Po dwutygodniowej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata powracają biegaczki i biegacze narciarscy. Ich zmagania odbywać się będą w fińskim Lahti. Drugim biegowym wydarzeniem będzie kolejny bieg z cyklu Visma Ski Classics. 

W Lahti okazje do zaprezentowania swoich umiejętności będą mieli zawodnicy specjalizujący się w biegach sprinterskich. W sobotę odbędzie się sprint indywidualny stylem dowolnym, a w niedzielę sprinty drużynowe techniką klasyczną. W Finlandii do zmagań przystąpi dwóch reprezentantów Polski: Maciej Staręga i Kamil Bury. Dla Polaków będzie to ostatni start w Pucharze Świata przed zbliżającym się czempionatem w Seefeld. Pozostali zawodnicy trenowani przez Tadeusza Krężeloka wezmą udział w biegach z cyklu Apen Cup, które w ten weekend odbywać się będą w Planicy. W Słowenii rozegrane zostaną sprinty techniką dowolną oraz biegi na dystansach klasykiem oraz stylem dowolnym. Relacje ze zmagań w Pucharze Świata będą obecne na antenach Eurosportu oraz TVP Sport.

Fani biegów narciarskich będą mieli w ten weekend podwójną dawkę emocji. W niedzielę odbędzie się bieg zaliczany do klasyfikacji cyklu Visma Ski Classics. W czeskim Bedrichovie zawodniczki i zawodnicy pobiegną w biegu długodystansowym Jizerska. Trasa 50-kilometrowego dystansu prowadzi m.in. przez wsie Izerka i Korenov. Rywalizacja odbywa się u podnóża gór Izerskich. Transmisja z tego wydarzenia zostanie tradycyjnie pokazana na antenie TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

SOBOTA – 9 LUTEGO 2019

13:30 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: SPRINT KOBIET I MĘŻCZYZN ST. DOWOLNYM na żywo
*(od 13:30 do 14:00 także w TVP Sport HD)
sport.tvp.plIplaTVP Sport HD
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi – Piotr Meissner

NIEDZIELA – 10 LUTEGO 2019

08:40 Visma Ski Classic – Jizerska 50, Bedrichov, Czechy: 50 KM STYLEM KLASYCZNYM na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

13:30 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: SPRINT DRUŻYNOWY KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
*(od 13:30 do 14:00 także w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD

About Michał Winiarczyk