Weekend z włoską siatkówką w Canal+ Now, Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News

Rozgrywki rundy zasadniczej siatkarskiej Serie A1 zbliżają się do końca. W rywalizacji pań w najbliższy weekend rozegrana zostanie 22., a wśród panów – 23. kolejka. Transmisje na sportowych kanałach Polsatu i Canal+ Now. Tym razem w rywalizacji pań zobaczymy pojedynek Unet […]

Rozgrywki rundy zasadniczej siatkarskiej Serie A1 zbliżają się do końca. W rywalizacji pań w najbliższy weekend rozegrana zostanie 22., a wśród panów – 23. kolejka. Transmisje na sportowych kanałach Polsatu i Canal+ Now.

Tym razem w rywalizacji pań zobaczymy pojedynek Unet E-Wrok Busto ArsizioBanca Valsabbina Millenium Brescia. Gospodynie aktualnie zajmują 6. miejsce i są już bliskie zapewnienia sobie awansu do fazy play-off. Z kolei ekipa gości jest pierwszą, która – przy aktualnym układzie tabeli – odpada z dalszej rywalizacji o Mistrzostwo Włoch, bo zajmuje 9. pozycję. Różnica między obiema drużynami jest dość znaczna, bo wynosi 12 punktów. Pokazały to w pierwszym starciu między sobą. W grudniu minionego roku 3:1 wygrał zespół z Busto Arsizio.

Aż trzy mecze rozgrywek panów pokażą kanały Polsatu. W sobotę z retransmisji będzie można obejrzeć pojedynek dwóch najsłabszych drużyn w lidze – BCC CastellanaEmma Villas Siena. Pierwsi mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Zespół ze Sieny nie może pochwalić się dużo lepszym bilansem, bo ma dwie wygrane. Różnica między drużynami wynosi 5 punktów, więc gospodarze z Wojciechem Włodarczykiem mogą zbliżyć się do rywali, gdzie występuje Jurij Gładyr i powalczyć o wydostanie się z ostatniej pozycji na koniec rundy zasadniczej.

W niedzielę na żywo będziemy mogli obserwować pojedynek sąsiadów z tabeli – Kione Padova oraz Calzedonia Verona. Faworytem powinien być zespół gości, który ma 5-punktową przewagę nad gospodarzami, dla których to spotkanie będzie doskonałą okazją do zmniejszenia strat i powalczenie o wyprzedzenie Calzedonii. Wygrana zespołu z Werony niemal przesądzi losy 6. miejsca na koniec rundy zasadniczej. W dodatku Kione musi oglądać się za siebie, bo tylko 2 punkty traci do nich Vero Volley Monza. Ciekawie powinno się zrobić właśnie w przypadku wygranych drużyn z Padovy i Monzy (grają z Azimut Leo Shoes Modena, więc będzie ciężko), bo cała trójka zmieści się w 4-punktowej różnicy. Ponadto Polsat pokaże retransmisje spotkania Consar RavennaSir Safety Conad Perugia. Dla gospodarzy w najgorszym przypadku porażka z liderem, co nie będzie wielkim zaskoczeniem, może sprawić, że strata do 8. miejsca – w przypadku wygranej Monzy z Modeną – wzrośnie aż do 8 punktów. Z kolei zespół Wilfredo Leona nie może jeszcze być pewny 1. lokaty, ale 3-punktowa przewaga nad wiceliderem z Trento daje pewien komfort przed ostatnimi czterema pojedynkami I fazy rozgrywek.

SOBOTA – 2 MARCA 2019

20:25 Serie A1 – 22. kolejka: UNET E-WORK BUSTO ARSIZIO – BANCA VALSABBINA MILLENIUM BRESCIA na żywo


23:00 Serie A1 – 23. kolejka: BCC CASTELLANA – EMMA VILLAS SIENA 
Ipla

NIEDZIELA – 3 MARCA 2019

18:00 Serie A1 – 23. kolejka: KIONE PADOVA – CALZEDONIA VERONA na żywo
Ipla

23:00 
Serie A1 – 23. kolejka: CONSAR RAVENNA – SIR SAFETY CONAD PERUGIA 
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)