Weekend z włoską siatkówką w nSport+ i Polsacie

Kolejna część zmagań na włoskich parkietach w siatkarskich rozgrywkach Serie A1. Ciekawie zapowiadają się mecze w męskiej lidze, gdzie naprzeciw siebie staną dwie ekipy z podium. Transmisje w nSport+ i Polsacie. W kobiecej Serie A1 nSport+ pokaże pojedynek sąsiadów z […]

Kolejna część zmagań na włoskich parkietach w siatkarskich rozgrywkach Serie A1. Ciekawie zapowiadają się mecze w męskiej lidze, gdzie naprzeciw siebie staną dwie ekipy z podium. Transmisje w nSport+ i Polsacie.

W kobiecej Serie A1 nSport+ pokaże pojedynek sąsiadów z tabeli – Pomi CasalmaggioreIl Bisonte Firenze. Gospodynie z Agnieszką Kąkolewską w składzie notują słabszy moment sezonu, przegrywając ostatnie trzy spotkania. Efektem jest wyraźny spadek w tabeli na 6. pozycję i strata już 10 punktów do lidera – Igor Gorgonzola Novara. Tuż za plecami Pomi znajduje się ekipa z Florencji. Il Bisonte ma dwa „oczka” mniej od najbliższych rywalek, ale notuje serię trzech wygranych z rzędu, co pozwoliło im się znacznie zbliżyć do zespołu z Casalmaggiore. W sobotę może dojść do zamiany pozycji.

Starcie wicelidera z trzecim zespołem ligi pokaże w sobotę Polsat Sport News. Sir Safety Conad Perugia z Wilfredo Leonem w składzie powalczy o umocnienie się na 2. miejscu w tabeli i wywrze presję na liderze – Itas Trentino, z którym przed tygodniem przegrali w trzech setach. Awansować na pozycję wicelidera chce z kolei Cucine Lube Civitanova, które traci tylko punkt do Perugii. Cucine w ostatnich tygodniach spisuje się dobrze. Wygrali cztery poprzednie mecze, z czego w trzech z nich potrzebowali do wygranej tylko trzech setów. Muszą jednak oglądać się za plecy, bo goni ich Azimut Modena, które w niedzielę uda się na wyjazdowe starcie z Revivre Axopower Milano. Choć ekipa z Mediolanu jest bezpośrednio za plecami siatkarzy z Modeny, ich strata jest pokaźna – wynosi 8 punktów, więc to Azimut jest faworytem.

SOBOTA – 12 STYCZNIA 2018

20:25 Serie A1 – 17. kolejka: POMI CASALMAGGIORE – IL BISONTE FIRENZE na żywo


23:30 Serie A1 – 17. kolejka: SIR SAFETY CONAD PERUGIA – CUCINE LUBE CIVITANOVA 
Ipla

NIEDZIELA – 13 STYCZNIA 2018

18:00 Serie A1 – 17. kolejka: REVIVRE AXOPOWER MILANO – AZIMUT LEO SHOES MODENA na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)