Weekend z włoską siatkówką w Polsacie Sport Extra i Canal+ Sport 2

W pierwszy weekend 2019 roku czekają nas kolejne zmagania we włoskiej Serie A1 kobiet i mężczyzn. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się sobotnie starcie wicelidera z liderem męskich rozgrywek. Czy czeka nas zamiana miejsc? Itas Trentino i Sir Safety Conad Perugia to dwie najsilniejsze […]

W pierwszy weekend 2019 roku czekają nas kolejne zmagania we włoskiej Serie A1 kobiet i mężczyzn. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się sobotnie starcie wicelidera z liderem męskich rozgrywek. Czy czeka nas zamiana miejsc?

Itas Trentino Sir Safety Conad Perugia to dwie najsilniejsze obecnie kluby w męskich rozgrywkach Serie A1, co udowadniają od początku rozgrywek. Te dwie drużyny oraz trzecie w tabeli Cucine Lube Civitanova, które w niedzielę zmierzy się z Calzedonią Verona, mają w bilansie tylko dwie porażki w piętnastu meczach. Najmniej punktów zgubili jednak siatkarze z Perugii, dzięki czemu z dorobkiem 39 „oczek” są liderami, ale tylko punkt tracą zawodnicy z Trento. Przed tygodniem dość nieoczekiwanie Sir Safety Conad zgubiło punkt w starciu z Calzedonią, co trzeba uznać za małą niespodziankę. Z kolei bez większych problemów w trzech setach swój mecz wygrał Itas Trentino, pokonując 12. w tabeli Globo Banca Popolare del Frusinate Sora. W niedzielnym pojedynku wyraźnym faworytem jest Cucine Lube, które traci 3 punkty do lidera z Perugii. Calzedonia jednak potrafiła z Sir Safety Conad powalczyć i przegrać dopiero w tie-breaku, więc ekipa z Civitanovy nie może ich zlekceważyć.

Z kolei Canal+ Sport 2 pokaże w sobotę starcie żeńskiej ligi pomiędzy Savine Del Bene Scandicci Lardini Filottrano. W tym pojedynku również nie powinno dojść do jakiejkolwiek niespodzianki. Gospodynie to aktualne wiceliderki rozgrywek z bardzo dobrym bilansem – 10 wygranych i 2 porażek. Savine traci aktualnie 4 punkty do lidera – Igor Gorgonzola Novara. Zdecydowanie słabiej idzie drużynie gości, która z zaledwie trzema wygranymi plasuje się na 12. lokacie. Już do kolejnego zespołu ich strata wynosi 7 punktów.

SOBOTA – 5 STYCZNIA 2019

18:00 Serie A1 – 16. kolejka: ITAS TRENTINO – SIR SAFETY CONAD PERUGIA na żywo
Ipla

20:25 Serie A1 – 14. kolejka: SAVINE DEL BENE SCANDICCI – LARDINI FILOTTRANO na żywo

NIEDZIELA – 6 STYCZNIA 2019

18:00 Serie A1 – 16. kolejka: CUCINE LUBE CIVITANOVA – CALZEDONIA VERONA na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)