Weekend z włoską siatkówką w Polsacie Sport Extra i nSport+

W najbliższy weekend w polskiej telewizji zobaczymy cztery spotkania siatkarskie we Włoszech. Polsat Sport Extra pokaże dwa mecze 20. kolejki Serie A1, a nSport+ półfinał i finał kobiecego Pucharu Włoch. nSport+ pokaże w weekend dwa spotkania turnieju Final Four Pucharu […]

W najbliższy weekend w polskiej telewizji zobaczymy cztery spotkania siatkarskie we Włoszech. Polsat Sport Extra pokaże dwa mecze 20. kolejki Serie A1, a nSport+ półfinał i finał kobiecego Pucharu Włoch.

nSport+ pokaże w weekend dwa spotkania turnieju Final Four Pucharu Włoch w siatkówce kobiet, który rozgrywany będzie w Weronie. W sobotni wieczór zobaczymy drugi pojedynek półfinałowy, w którym Savino Del Bene Scandicci spotka się z Imoco Volley Conegliano. Będzie to starcie pierwszej z trzecią drużyną Serie A1, a dla polskich kibiców będzie to tym bardziej ciekawe spotkanie, gdyż po stronie Imoco zobaczymy Joannę Wołosz. Obie drużyny spisują się bardzo dobrze w rodzimych rozgrywkach. Chociaż liderem jest drużyna z Conegliano z punktem przewagi, to Savino ma lepszy bilans – 14 wygranych i tylko 2 porażki. We wcześniejszym półfinale Igor Gorgonzola Novara spotka się z Unet E-Work Busto Arsizio.

W sobotnie popołudnie Polsat Sport Extra pokaże starcie drużyn walczących o awans do fazy play-off. Consat Ravenna najprawdopodobniej z Vero Volley Monza będą walczyć o 8. miejsce. Na razie lepsi są zawodnicy z Monzy, którzy mają punkt przewagi. Z kolei Calzedonia Verona, będąca na 6. lokacie, może być spokojniejsza o swój byt w kolejnej fazie rozgrywek. Ich przewaga na Vero Volley wynosi 8 punktów, a wciąż niewiele tracą do piątego Revivre Axopower Milano. Z kolei w niedzielę zobaczymy hitowe starcie 20. kolejki, w którym Azimut Leo Shoes Modena zmierzy się z Sir Safety Conad Perugia. Będzie to pojedynek dwóch polskich przyjmujących – Bartosza Bednorza po stronie gospodarzy i Wilfredo Leona w zespole gości. Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie 6 punktów. Zarówno zespół z Modeny, jak i z Perugii w ostatnich tygodniach zanotowały porażki. Azimut dość nieoczekiwanie uległ w połowie stycznia ekipie z Mediolanu, a Sir Safety tydzień wcześniej musiał uznać wyższość ekipie Itas Trentino.

SOBOTA – 2 LUTEGO 2019

15:15 Serie A1 – 20. kolejka: CONSAT RAVENNA – CALZEDONIA VERONA na żywo
Ipla

20:25 Coppa Italia A1 – 1/2 Finału: SAVINO DEL BENE SCANDICCI – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO na żywo

NIEDZIELA – 3 LUTEGO 2019

15:30 Serie A1 – 20. kolejka: AZIMUT LEO SHOES MODENA – SIR SAFETY CONAD PERUGIA na żywo
Ipla

17:55 Coppa Italia A1 – Finał: ??? – ??? na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)