Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Emocje ze sportami walki rozpoczną się do Cage Warriors w Londynie. Dzień później w Białymstoku Michał Syrowatka zmierzy z się z Maximem Churbanovem. Na zakończenie stracie na gali UFC pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Dustinem Poirierem. Podczas gali w Shenzhen Jessica Andrade […]

Emocje ze sportami walki rozpoczną się do Cage Warriors w Londynie. Dzień później w Białymstoku Michał Syrowatka zmierzy z się z Maximem Churbanovem. Na zakończenie stracie na gali UFC pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Dustinem Poirierem.

Podczas gali w Shenzhen Jessica Andrade stanie do pierwszej obrony pasa, a jej rywalką będzie miejscowa zawodniczka – Weili Zhang, która dotychczas przegrała tylko jedną walkę, a 19 wygrała. Brazylijka mistrzostwo najlżejszej dywizji wagowej w organizacji UFC wywalczyła w Rio de Janeiro, nokautując pogromczynię Joanny Jędrzejczyk, Rose Namajunas.

W pojedynku wieczoru zmierzyli się Władymir Katsuk i Mateusz Cielepała. Dla Ukraińca była to czwarta, a dla Polaka dopiero druga walka w zawodowej karierze. Podczas zawodów rękawice skrzyżowali także m.in. Maksym Hardzeika i Bartłomiej Grafka.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych walk w UFC w tym roku. Khabib Nurmagomedov powraca do klatki po zwycięstwie z Conorem McGregorem. Dagestański Orzeł ma na koncie 11 wygranych walk pod flagą UFC i 27 w karierze, jeszcze nigdy nie przegrał. Z kolei Dustin Poirier wygrał trzy pojedynki z rzędu i w kwietniu dostał szansę zdobycia tymczasowego pasa w wadze lekkiej. Misja skończyła się powodzeniem, Poirier pokonał jednogłośną decyzją sędziów Maxa Hollowaya.

PIĄTEK – 6 WRZEŚNIA 2019

22:00 Sporty walki: Cage Warriors Unplugged 2 w Londynie (do 01:00) na żywo
Ipla

SOBOTA – 7 WRZEŚNIA 2019

20:00 Boks: Gala w Białymstoku – walka: Michał Syrowatka – Maxim Churbanov (do 00:00) na żywo
Ipla

21:30 Sporty walki: UFC 242: waga lekka: Khabib Nurmagomedov – Dustin Poirier (do 00:00)  na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak