Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Dwie gale bokserskie oraz dwie sportów walki to plan na ten weekend. Hitowy pojedynek w wadze ciężkiej. Andy Ruiz Jr. ponownie będzie boksował Anthonym Joshuą. Stawką tego starcia są pasy WBA Super World, IBF World, WBO World i IBO World. […]

Dwie gale bokserskie oraz dwie sportów walki to plan na ten weekend.

Hitowy pojedynek w wadze ciężkiej. Andy Ruiz Jr. ponownie będzie boksował Anthonym Joshuą. Stawką tego starcia są pasy WBA Super World, IBF World, WBO World i IBO World. Należą one obecnie do Meksykanina, który w czerwcu tego roku odebrał je Brytyjczykowi. Wówczas Ruiz Jr. niespodziewanie pokonał faworyzowanego rywala. Walka zakończyła się przez TKO w siódmej rundzie. Rewanż, który rozpala kibiców sportów walki na całym świecie, ma się odbyć na neutralnym gruncie w Arabii Saudyjskiej.

Gala oznaczonona numerem 52 odbędzie się już 7 grudnia w Gliwicach. W karcie walk znalazło się 9 pojedynków, a najważniejszym wydarzeniem wieczoru będzie starcie Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem. W walce wieczoru zmierzą Mamed Khalidov (34-6-2, 14 KO, 16 Sub) i aktualny mistrz wagi średniej Scott Askham (18-4, 12 KO, 2 Sub). Warto jednak zaznaczyć, że w stawce tej rywalizacji nie znalazł się mistrzowski pas. Po raz ostatni Khalidov pojawił się w oktagonie grudniu 2018 r. – podczas KSW 46 39-latek musiał uznać wyższość Tomasza Narkuna. Z kolei Askhama mogliśmy oglądać w maju 2019 r. (zwycięstwo z Michałem Materlą).

W Waszyngtonie kibice zobaczą czołowych zawodników kategorii ciężkiej, ale również ciekawe pojedynki kobiet. W jednym z nich Aspen Ladd zmierzy się z Janą Kunickają, a w innym z karty głównej Cynthia Calvillo podejmie Marina Rodriguez.  Do oktagonu ze sportowej emerytury powróci też Stefan Struve. „Drapacz chmur” zmierzy się w Waszyngtonie z Benem Rothwellem. Główny pojedynek gali UFC on ESPN 7 to zwiastun ciężkiego nokautu. W nim bowiem rękawice skrzyżują doświadczony Alistair Overeem i objawienie wagi ciężkiej, Surinamczyk Jairzinho Rozenstruik.

W sobotę na gali w Nowym Jorku dojdzie do walki mistrza świata WBC wagi średniej Jermalla Charlo (29-0, 21 KO) z Denisem Hoganem (28-2-1, 7 KO). Pięściarze spotkali się na finałowej konferencji prasowej. 29-letni Charlo po raz ostatni boksował w czerwcu, wygrywając wysoko na punkty z Brandonem Adamsem. Dla Hogana będzie to powrót na ring po kwietniowej porażce z Jaime Munguią.

SOBOTA – 7 GRUDNIA 2019

17:40 Boks: Walka o pasy WBA Super World, IBF World, WBO World i IBO World w Ad-Dirijji – waga ciężka: Andy Ruiz Jr. – Anthony Joshua (do 23:15) na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

19:00 Sporty walki: KSW 52 – walka: Scott Askham – Mamed Khalidov na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 8 GRUDNIA 2019

03:00 Sporty walki: UFC Fight Night: waga ciężka: Alistair Overeem – Jairzinho Rozenstruik na żywo
Polsat Sport HDIpla

03:55 Boks: Walka o pas WBC World w Nowym Jorku – waga średnia: Jermall Charlo – Dennis Hogan (do 06:00) na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Mateusz Bartkowiak