Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Sobotnią galą FFF 1 w Zielonej Górze rozpocznie się weekend ze sportami walki na na kanałach grupy Polsat. W nocy z soboty na nadzielę walka o tytuł mistrzowski UFC w kategorii koguciej w Chicago. Młodzi zawodnicy z województwa lubuskiego zadebiutują […]

Sobotnią galą FFF 1 w Zielonej Górze rozpocznie się weekend ze sportami walki na na kanałach grupy Polsat. W nocy z soboty na nadzielę walka o tytuł mistrzowski UFC w kategorii koguciej w Chicago.

Młodzi zawodnicy z województwa lubuskiego zadebiutują w formule MMA na gali FFF 8 czerwca w Zielonej Górze. W karcie wstępnej sobotniej gali w hali CRS naprzeciw siebie staną Paweł Jasienowicz i Jakub Ciążyński oraz Patryk Kimula i Jakub Kiesiak. W walkach wieczoru pierwszej gali FFF już 8 czerwca w hali MOSiR w Zielonej Górze, gwiazdor Disco Polo i młodszy brat najsilniejszego człowieka na świecie Krystian Pudzianowski skrzyżuje rękawice z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich kulturystów, medalistą mistrzostwa świata Radosławem Słodkiewiczem. Swój wieloletni konflikt wreszcie w sportowej walce zakończą znani z wielu aren MMA i programów telewizyjnych Paweł „Trybson” Trybała i Marcin Najman.
Stawką pojedynku kończącego galę w Chicago jest tytuł mistrzowski UFC w kategorii koguciej. Pretendentami do tytułu są złoty medalista olimpijski w zapasach w stylu wolnym i aktualny mistrz UFC w wadze muszej, Henry Cejudo oraz były mistrz wagi koguciej WSOF, Marlon Morales. Za nim jednak dojdzie do pojedynku wieczoru, w oktagonie spotkają się panie w starciu o pas w wadze muszej. Po niepowodzeniach w kategorii koguciej Jessica Eye powróciła do lekkiej dywizji i po trzech wygranych walkach dostała szansę walki z Walentyną Szewczenko. Pochodząca z Kirgistanu zawodniczka w pierwszej obronie pasa pokonała Joannę Jędrzejczyk.

SOBOTA – 8 CZERWCA 2019

19:00 Sporty Walki: Gala FFF 1 w Zielonej Górze – walka: Paweł Trybała – Marcin Najman (do 23:00) (od 20:05 również w Polsacie!) na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 9 CZERWCA 2019

02:00 Sporty Walki: UFC 238 – waga kogucia: Henry Cejudo – Marlon Moraes na żywo

Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak