Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Piątek rozpocznie się od starcia Mateusza Masternaka z Jose Gregorio Ulrichem. W sobotę widzów czeka pojedynek kolejnego Polaka – Michała Cieślaka z Taylorem Mabiką. W niedzielę natomiast gala UFC Night ze starciem Jack Hermansson – Marvin Vettori. Mateusz Masternak oraz Fiodor Czerkaszyn będą głównymi […]

Piątek rozpocznie się od starcia Mateusza Masternaka z Jose Gregorio Ulrichem. W sobotę widzów czeka pojedynek kolejnego Polaka – Michała Cieślaka z Taylorem Mabiką. W niedzielę natomiast gala UFC Night ze starciem Jack Hermansson – Marvin Vettori.

Mateusz Masternak oraz Fiodor Czerkaszyn będą głównymi bohaterami gali KnockOut Boxing Night Extra w Łodzi. We wtorek obaj poznali rywali. 4 grudnia w akcji zobaczymy także młodych i zdolnych – Kamila Bednarka i Rafała Wołczeckiego. Dla Masternaka to będzie druga walka w barwach grupy Knockout Promotions – w debiucie we wrześniu w Tarnowie pokonał na punkty Taylora Mabikę. Po tej wygranej „Master” pojawił się w rankingu federacji WBC. 33-letni pięściarz zmierzy się z Jose Gregorio Ulrichem. Argentyńczyk przed rokiem przegrał na punkty z mistrzem olimpijskim Jewgienijem Tiszczenką. Na ringu w Łodzi zobaczymy również Czerkaszyna, który wraca po kontuzji ręki. Po raz ostatni widzieliśmy go w akcji w marcu – w Łomży podopieczny Fiodora Łapina wygrał przed czasem z Patrickiem Mendym. Teraz Czerkaszyn skrzyżuje rękawice z Javierem Francisco Macielem. Na gali KBN Extra wystąpią także Kamil Bednarek, Rafał Wołczecki, Marek Matyja oraz Bartłomiej Szczęsny, Kamil Gardzielik, Maksim Hardzeika oraz Jan Czerklewicz.

Polsat Boxing Night! Najbliższa gala odbędzie się już 5 grudnia. W walce wieczoru Michał Cieślak (19-1 KO, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Taylorem Mabiką (19-6, 8 KO). Ponadto na gali zobaczymy kilku czołowych polskich pięściarzy. Cieślak powalczy o powrót na ścieżkę zwycięstw. W swojej ostatniej walce pięściarz z Radomia musiał uznać wyższość Kongijczyka Ilungi Makabu. Stawką pojedynku, który odbył się w Kinszasie,  był wakujący tytuł mistrza świata WBC w kategorii cruiser. Wcześniej Polak pozostawał niepokonany w 19 walkach. Jego przeciwnikiem będzie Taylor Mabika. Gabończyk jest zawodnikiem znanym polskiej publiczności. W zawodowym boksie debiutował w wygranym pojedynku z Piotrem Pucikowskim. Następnie mierzył się z Krzysztofem Głowackim, Krzysztofem Włodarczykiem i Mateuszem Masternakiem. W tych starciach pięściarz z Gabonu musiał jednak uznać wyższość Polaków.

Szef grupy Queensberry Promotions, Frank Warren potwierdził, że 5 grudnia w Londynie dojdzie do dwukrotnie przekładanej (pierwotnie miała się odbyć w kwietniu, potem była mowa o lipcu) walki Anthony’ego Yarde (20-1, 18 KO) z Lyndonem Arthurem (17-0, 12 KO) w limicie wagi półciężkiej. Brytyjczycy skrzyżują rękawice w pojedynku, który może odpowiedzieć na kilka pytań. Przypomnijmy, że Yarde został znokautowany w dramatycznej walce o mistrzostwo świata z Siergiejem Kowaliowem w sierpniu zeszłego roku, a zwycięstwo przed czasem w lutym 2020 roku nad Diego Jairem Ramirezem nie mogło być jakimkolwiek wyznacznikiem dyspozycji ”Bestii”, gdyż walka miała charakter czysto formalny. Celem był występ w turnieju WBO, który miał wyłonić nowego czempiona (Kowaliow przegrał z Saulem Alvarezem, który zwakował pas), ale Yarde poszedł ostatecznie nieco inną drogą. W walce wieczoru wrześniowej gali Queensberry Promotions w Londynie wrócił zwycięstwem przed czasem nad solidnym Decem Spelmanem. Grudniowy rywal Yarde, Lyndon Arthur, to już autentyczne wyzwanie – swego czasu solidny, doświadczony amator (m.in. członek kadry), który nie walczył jeszcze z nikim naprawdę znaczącym na zawodowstwie, ale od lat czeka 11 pojedynek, w którym mógłby zaprezentować pełnię swoich możliwości. Walka z ”Bestią” z pewnością będzie dla Arthura wielkim testem. ”Król Artur” walczył w zeszłym roku czterokrotnie: najpierw pokonał przed czasem Gonzalo Romero i Andrzeja Sołdrę, a potem wygrał na punkty z Emmanuelem Animem i zdobył wakujący tytuł mistrza Wspólnoty Brytyjskiej. W tym roku go obronił, pokonując w lipcu jednogłośnie na punkty wspomnianego Deca Spelmana, ostatniego rywala Yarde.

Sobotnia gala UFC Fight Night otrzymała nową walkę wieczoru – naprzeciwko Jacka Hermanssona stanie rozpędzony serią trzech zwycięstw Marvin Vettori.Marvin Vettori (15-3-1) został nowym rywalem Jacka Hermanssona (21-5) w walce wieczoru gali UFC Fight Night, która odbędzie się 5 grudnia w Las Vegas. Włoski zawodnik zastąpił Kevina Hollanda, który z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa zmuszony był wycofać się z walki ze Szwedem. Dla Włocha będzie to pierwsza walka wieczoru UFC w karierze. Pierwotnie Marvin Vettori miał zawitać do oktagonu tydzień później przy okazji gali UFC 256, gdzie czekał na niego Ronaldo Jacare Souza. Sklasyfikowany na 13. miejscu w rankingu wagi średniej Włoch wygrał trzy ostatnie pojedynki. W zeszłym roku wypunktował Cezara Ferreirę i Andrewa Sancheza, a w czerwcu tego roku poddał Karla Robersona. Okupujący 4. miejsce w rankingu Jack Hermansson wygrał pięć z ostatnich sześciu walk, jedynej porażki doznając w tym okresie z rąk Jareda Cannoniera. W lipcu powrócił jednak na zwycięskie tory, ekspresowo poddając Kelvina Gasteluma. Gabaryty, mobilność i parter Hermanssona mogą stanowić poważne wyzwanie dla Vettoriego, choć Włochowi oddać trzeba, że jego defensywa zapaśnicza stoi na solidnym poziomie. Vettori jest dobrze poukładany w stójce, ale zasięg Szweda na pewno zadania mu tam nie ułatwi. Z drugiej strony, pomimo krótszego o tydzień obozu przygotowawczego presja ze strony reprezentanta Kings MMA może stanowić problem dla Hermanssona.

Rozpiska UFC FN

Walka wieczoru

185 lbs: Jack Hermansson (21-5) vs. TBA

Co-main event

205 lbs: Ovince St. Preux (25-14) vs. Jamahal Hill (8-0)

Pozostałe

205 lbs: Roman Dolidze (7-0) vs. John Allan (13-5)
135 lbs: Bethe Correia (11-5-1) vs. Yanan Wu (11-3)
265 lbs: Gian Villante (17-12) vs. Jake Collier (11-5)
125 lbs: Jimmy Flick (15-5) vs. Cody Durden (11-2-1)
145 lbs: Ilia Topuria (9-0) vs. Damon Jackson (18-3-1)
145 lbs: Movsar Evloev (13-0) vs. Nate Landwehr (14-3)
145 lbs: Gabriel Benitez (21-8) vs. Justin Jaynes (16-5)
135 lbs: Louis Smolka (16-7) vs. Jose Alberto Quinonez (8-4)
155 lbs: Matt Wiman (16-9) vs. Jordan Leavitt (7-0)
125 lbs: Taila Santos (16-1) vs. Montana De La Rosa (11-6)

PIĄTEK – 4 GRUDNIA 2020

15:00 Boks: Gala Polsat Boxing Night – ważenie na żywo
Polsat Sport HDIpla

19:05 Ring TVP Sport na żywo
sport.tvp.pl

20:00 Boks: Gala KnockOut Boxing Night 14 w Łodzi (do 21:50) waga junior ciężka: Mateusz Masternak – Jose Gregorio Ulrich (do01:10) (od 23:10 również w TVP1!) na żywo
sport.tvp.pl

SOBOTA – 5 GRUDNIA 2020

17:00 Boks: Gala Polsat Boxing Night – waga junior ciężka: Michał Cieślak – Taylor Mabika (do 23:00) (również w Polsacie Sport Fight, od 20:00 także w Polsacie!) na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:00 Boks: Gala w Stratford – waga półciężka: Anthony Yarde – Lyndon Arthur (do 00:00) na żywo
Polsat Sport Extra HDIpla

NIEDZIELA – 6 GRUDNIA 2020

04:00 Sporty walki: UFC Fight Night: waga średnia: Jack Hermansson – Marvin Vettori na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak