Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Początek  będzie już miał miejsce w środową noc od pojedynku Gilberto Ramirez – Alfonso Lopez. Cztery dni później odbędzie się starcie Max Holloway – Calvin Kattar w ramach UFC Fight Night 184. Podczas gali organizowanej w Galveston w stanie Teksas, na ring […]

Początek  będzie już miał miejsce w środową noc od pojedynku Gilberto Ramirez – Alfonso Lopez. Cztery dni później odbędzie się starcie Max Holloway – Calvin Kattar w ramach UFC Fight Night 184.

Podczas gali organizowanej w Galveston w stanie Teksas, na ring wróci były mistrz świata wagi super średniej Gilberto Ramirez (40-0, 26 KO). Przeciwnikiem 29-letniego Meksykanina będzie Alfonso Lopez (32-3, 25 KO). Dla Ramireza będzie to pierwszy występ od rozwiązania umowy z grupą Top Rank. W ubiegłym roku „Zurdo” przeniósł się do kategorii półciężkiej, gdzie stoczył do tej pory jedną walkę. Stawką grudniowego pojedynku będzie pas NABF. Podczas tej samej imprezy kolejny zawodowy pojedynek stoczy Michael Hunter (18-1-1, 12 KO). Boksujący w kategorii ciężkiej 32-latek wróci na ring po raz pierwszy od remisu z Aleksandrem Powietkinem.

Karta walk:
Gilberto Ramirez vs Alfonso Lopez
Michael Hunter Jr. vs Shawn Laughery
Jose Maria Delgado vs Armando Frausto
Ivan Vazquez vs Donnis Reed
Juan Velazquez vs Jeffery Hayslett
Raymond Talib Jr. vs Adam Ealoms

Na gali UFC Fight Night 184, która odbędzie się 16 stycznia w Abu Zabi walką wieczoru będzie pojedynek w wadze piórkowej między Maxem Hollowayem a Calvinem Kattarem. Były mistrz wagi piórkowej Max Holloway (21-6 MMA, 17-6 UFC) wróci do Oktagonu, aby zmierzyć się z czołowym zawodnikiem dywizji podczas pierwszej gali UFC w 2021 roku. Walka ta będzie dla „Błogosławionego” pierwszym pojedynkiem nie o tytuł d czterech lat. Zajmujący #1 miejsce w rankingu Holloway, chce doprowadzić do trylogii z mistrzem Alexandrem Volkanovskim z którym przegrał dwie ostatnie walki przez jednogłośną i niejednogłośną decyzję na galach UFC 245 i UFC 251. Wcześniej Holloway spróbował swoich sił w wadze lekkiej mierząc się i przegrywając przez decyzję z Dustinem Poirierem oraz pokonał w obronie tytułu Frankiego Edgara. Rywalem Hawajczyka będzie sklasyfikowany na #5 miejscu w rankingu Calvin Kattar (22-4 MMA, 6-2 UFC). „The Boston Finisher” ma za sobą dwie zwycięskie walki. W pierwszej znokautował w drugiej rundzie Jeremy’ego Stephensa na gali UFC 249, a w kolejnej pokonał przez decyzję Dana Ige na gali UFC on ESPN 13. Wcześniej przegrał przez decyzję z Zabitem Magomedsharipovem.

Karta główna

Walka wieczoru
145 lbs.: Max Holloway vs. Calvin Kattar

185 lbs.: Omari Akhmedov vs. Tom Breese

170 lbs.: David Zawada vs. Ramazan Emeev

Zapowiadane walki
135 lbs.: Ricky Simon vs. Brian Kelleher
265 lbs.: Justin Tafa vs. Carlos Felipe
135 lbs.: Sarah Moras vs. Vanessa Melo
145 lbs.: Austin Lingo vs. Jacob Kilburn
185 lbs.: Punahele Soriano vs. Duško Todorović
135 lbs.: Julianna Pena vs. Sara McMann
135 lbs.: Bethe Correia vs. Yanan Wu
185 lbs.: Rodolfo Vieira vs. Anthony Hernandez
145 lbs.: Nik Lentz vs. Mike Grundy
170 lbs.: Warlley Alves vs. Christian Aguilera
170 lbs.: Santiago Ponzinibbio vs. Li Jingliang
185 lbs.: Nassourdine Imavov vs. Phil Hawes
185 lbs.: Alessio Di Chirico vs. Joaquin Buckley

 ŚRODA – 13 STYCZNIA 2021

00:45 Boks: Gala w Galveston: waga półciężka: Gilberto Ramirez – Alfonso Lopez na żywo
sport.tvp.pl

CZWARTEK – 14 STYCZNIA 2021

20:15 Koloseum
Polsat Sport Extra HDIpla

PIĄTEK – 15 STYCZNIA 2021

22:10 Ring TVP Sport na żywo
sport.tvp.pl

NIEDZIELA – 17 STYCZNIA 2021

03:00 Sporty walki: UFC Fight Night: walki: waga piórkowa: Max Holloway – Calvin Kattar na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak